sobota, 1 czerwca 2019

Wniebowstąpienia Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

Wniebowstąpienia Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

1.         Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2.         Dziś obchodzimy XII Święto Dziękczynienia. Po mszach zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
3.         Pokropieni i procesja wielkanocna dziś na Mszy św. o 11.00, a za tydzień o 9.00.
4.         W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od 3 - 8 czerwca 2019 r. przypadają dni modlitw o dary Ducha Świętego.
5.         Próby przed I Komunią św. we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę od godz. 8.00.
6.         Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy świętej o 18.00, za wyjątkiem piątku. W piątek czerwcowe na zakończenie adoracji.
7.         W czwartek wspominamy bł. Marię Karłowską – po mszy oddamy cześć jej relikwią.
8.         W piątek przypada 20 – rocznica beatyfikacji bł. ks. Stefana Frelichowskiego. W tym tygodniu do piątku włącznie będziemy modli się za jego wstawiennictwem po mszach. W szczególności będziemy czynili to w piątek podczas adoracji i mszy o 18.00.
9.         Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 17.30. Rozpoczniemy ją nowenną do Ducha Świętego i Koronką do Miłosierdzia, a zakończymy czerwcowym. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
10.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 obędzie się uroczystość I Komunii Świętej.
11.    Msze św. w tygodniu w dni powszednie o 18.00, za wyjątkiem soboty. W sobotę Msza św. o 16.00, a w piątek dodatkowo o 17.00.
12.    Bóg zapłać p. Keslerowi o obwiezienie mnie po chorych.
13.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła: 639,50 zł. Za tydzień kolekta remontowa. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
14.    Bóg zapłać wszystkim, którzy modlili się przy krzyżach i figurkach o urodzaje.
15.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O organizację sprzątania kościoła i jego otocznie w tym tygodniu proszę rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej.
16.    W tym roku procesja w uroczystość Bożego Ciała będzie szła następującą trasą: kościół – ul. ks. Kujawskiego – ul. Szkolna – ul. Sportowa – ul. Szkolna - ul. ks. Kujawskiego do kościoła. Ołtarze proszę przygotować:
·        przy posesji ul. Szkolnej 14 – proszę o przygotowanie parafian z ul. Szkolnej numery parzyste;
·        ul. Sportowa na skwerze - proszę o przygotowanie parafian z ul. Sportowej;
·        przy OSP Książki - proszę o przygotowanie druhów z OSP i ich rodzinny;
·        przy posesji ul. Szkolnej 9  - proszę o przygotowanie parafian z ul. Szkolnej numery nieparzyste.
17.    Róże Różańcowe proszę w czerwcu o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży kończących rok szkolny. Jest czerwcowy numer Zwiastuna Różańcowego.
18.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.
19.    Ksiądz Biskup Toruński Wiesław Śmigiel zapraszam na Mszę świętą Jubileuszową w intencji diecezji, którą będzie sprawował w Bazylice Katedralnej w Toruniu, 8 czerwca br. o godz. 11.00 z okazji swojego 25 – lecia święceń kapłańskich.

2 – 9 czerwca 2019 r.

NIEDZIELA – 2 czerwca 2019 r.- Wniebowstąpienie Pańskie
godz. 7.30            + Michalinę Bokota (2 rocz. śm.)
godz. 9.00            + Gabrielę Mull (15 rocz. śm.) i za zmarłych z rodziny
godz. 11.00          + Leszek Wiśniewski ( z okazji imienin – int od żony i dzieci)
po Mszy               chrzest Amelii

PONIEDZIAŁEK – 3 czerwca 2019 r. – św. Karola Lwangi i Tow., męcz., wsp.
godz. 18.00          + Alinę i Stanisława Gołaszewskich

WTOREK – 4 czerwca 2019 r.
godz. 18.00          + Apolonię, Franciszka, Leona i Benedykta Słomów

ŚRODA – 5 czerwca 2019 r. - św. Bonifacego, bp i męcz., wsp.
godz. 18.00          + ks. Ryszard Grzeszczuk (int. od rodziny Tęcza)

CZWARTEK – 6 maja 2019 r. - bł. Marii Karłowskiej, zak., wsp. dow.
godz. 18.00          + Władysławę Ożóg (rocz. śm.) oraz Zdzisława Huczwę (rocz. śm.)

PIĄTEK – 7 czerwca 2019 r.
godz. 17.00         + Edward Misztal (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)
godz. 18.00          + Irenę Janikowską (30 rocz. śm.)

SOBOTA – 8 czerwca 2019 r.
godz. 16.00          z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji roczku dla wnuczka Klary i jej rodziców

NIEDZIELA – 9 czerwca 2019 r. - Zesłanie Ducha Świętego.
godz. 7.30            + Krzysztofa Mierzwę (3 rocz. śm.)
godz. 9.00            o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Piotra i Karoliny (w 1 rocz. ślubu – int. od uczestników ślubu)
godz. 11.00          I Komunia Świętej – w int dzieci przyjmujących I Komunię Świętą, ich rodziców i najbliższych