sobota, 22 czerwca 2019

XII Niedziela Zwykła –23 czerwca 2019 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela Zwykła –23 czerwca 2019 r.

1.          Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego odpustu. Dziękuję: członkom Żywego Różańca za modlitwę różańcową, chórowi Książkowianka, p. organiście, LSO i druhom z OSP Książki, paniom niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiatki i osobom pomagającym przy nich. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się zaangażowali – Bóg zapałać. Bóg zapłać także za ofiarowane ciasto i inne dary dla księży na spowiedź i odpust.
2.          Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Szczególne Bóg zapłać parafianom, którzy przygotowali piękne ołtarzy oraz druhom z OSP Książki za przewodzenie i zabezpieczanie procesji oraz piękny ołtarz. Bóg zapłać także LSO, paniom niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz osobom pomagającym przy nich i 2 dziewczynkom I-komunijnym.
3.          Procesje w oktawie Bożego Ciała – dziś po mszy o 9.00, od poniedziałku do czwartku po mszy o 18.00, za wyjątkiem wtorku We wtorek o 9.00. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświecenie ziół i wianków.
4.          Dziś po mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci klasy II i ich rodziców w sprawie I Komunii św.
5.          Księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Jako przebłaganie za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych w niedzielę 23 VI 2019 r., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej mszy odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.
6.          Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy, za wyjątkiem piątku. W piątek od 8.30 adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką, czerwcowym oraz Ofiarowaniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
7.          W piątek z racji przypadającej uroczystości Najśw Serca Pana Jezusa nie obowiązuję nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8.          W środę po mszy w ramach projektu „Dar na Stulecie” będzie nabożeństwo, w którym będziemy modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny, pokoju na świecie i we wszystkich naszych intencjach oraz przybliżali sobie jego postać i nauczanie. Nabożeństwo będzie połączone z nowenną i czerwcowym.
9.          Msze św. w tygodniu w dni powszednie o 18.00, za wyjątkiem wtorku i piątku. W te dni oraz dodatkowo w sobotę msza o 9.00.
10.      Kolekta z niedzieli odpustowej wyniosła: 792 zł, a z Bożego Ciała 830 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
11.      Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty. O organizację sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę parafian z ul. Leśnej 7 i 8, Szkolna 59 oraz Botaniczna 2, 2A, 6 i 8.
12.      Bóg zapłać  za skoszenie trawy wokół kościoła i przycięcie krzewów.
13.      Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.
14.      W miesiącu lipcu i sierpniu Msza święta w niedzielę będzie o godz. 8.00 i 10.00, a w sobotę wieczorem będzie sprawowana Msza święta niedzielna.
15.      Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – Grupa Zielona wyruszy w dniu 2.08.2019 r. z Wąbrzeźna. Zapisy i informacje u przewodnika grupy ks. Bartłomieja Surdykowskiego tel. 531-395-489. Spotkanie organizacyjne 14 VII 2019 r. o 19.30 w kościele na rynku w Wąbrzeźnie.

INTENCJE  MSZALNE
23 – 30 czerwca 2019 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 czerwca 2019 r.
godz. 7.30            + Teresę Łukasik (z okazji urodzin)
godz. 9.00            + Jana i Agnieszkę Szyszkowskich oraz zmarłe rodzeństwo
godz. 11.00          + Janinę i Jana Badach

PONIEDZIAŁEK – 24 czerwca 2019 r. - Narodzenie św. Jana Chrzciciela, urocz.
godz. 18.00          + Janinę Kordowską (z okazji urodzin i imienin)

WTOREK – 25 czerwca 2019 r.
godz. 9.00            za parafian

ŚRODA – 26 czerwca 2019 r.
godz. 18.00          + Władysławę Ożóg i Władysława Huczwę (z okazji imienin)

CZWARTEK – 27 czerwca 2019 r. - N. M. P. Nieustającej Pomocy, gł. patronki diecezji, urocz.
godz. 18.00          + Władysława (22 rocz. śm.) i Helenę Szalinów

PIĄTEK – 28 czerwca 2019 r. – Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość
godz. 9.00            za parafian

SOBOTA – 29 czerwca 2019 r. - Św. Apostołów Piotra i Pawła, urocz.
godz. 9.00            + Piotra i Kazimierę Szrajer i zmarłych z rodziny
godz. 18.00          + Bronisławę, Konrada i Pawła Kacierzewskich, Gertrudę i Mieczysława Tylmanowskich oraz Jolantę Markuszewską

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA – 30 czerwca 2019 r.
godz. 7.30            + Łucjana Słomczewskiego oraz Władysławę i Stanisława Wojciechowskich
godz. 9.00            + Jana i Janka oraz Władysławę Biziorek (int okazji imienin)
godz. 11.00          + Annę Bojdo, Wacławę, Krzysztofa i Andrzeja Marzec oraz zmarłych z rodziny
po Mszy o 11.00 – chrzest – Jagody50. ROCZNICA KORONACJI FIGURY MATKI BOŻEJ LIPSKIEJ

Drodzy bracia duchowni, osoby konsekrowane, umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

Od wieków wierni licznie pielgrzymują do Matki Bożej z Lip k. Lubawy, aby w tym sanktuarium razem z Maryją przez Jezusa Chrystusa powierzyć Bogu wszystkie swoje sprawy. Kult Matki Bożej Lipskiej zatacza coraz szersze kręgi i znacznie przekracza granice diecezji toruńskiej, a wiernych otwiera na słowo Boga, przynagla do nawrócenia, prowadzi do sakramentów oraz umacnia w chrześcijańskim życiu. Każdego roku do Lip przybywają małżonkowie, całe rodziny, dzieci i młodzież, starsi, chorzy, samotni i potrzebujący! Wszyscy spieszą ze swoimi intencjami do troskliwej i wrażliwej Matki, by otworzyć się i doświadczyć Miłości Boga!
W tym roku mija 50 lat od ukoronowania papieskimi koronami figury Matki Bożej z Lip. Ceremonii koronacji dokonał przed laty Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, a towarzyszył Mu m.in. bp Kazimierz Józef Kowalski, Biskup Chełmiński. Bardzo podniośle i radośnie świętowano również 25. lecie koronacji, którym przewodniczył kard. Józef Glemp, Prymas Polski.
W tym roku dopisujemy nową jubileuszową kartę, a przede wszystkim chcemy po raz kolejny wyrazić naszą miłość i zaufanie do Matki Bożej. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam duchownych, osoby konsekrowane i wiernych świeckich na 50. lecie koronacji figury Matki Bożej do Sanktuarium w Lipach-Lubawie. Sumie Odpustowej, 2 lipca br., o godz. 10.30, przewodniczyć będzie oraz wygłosi homilię abp Wojciech Polak, Prymas Polski.
Jeszcze raz zapraszam do wspólnego świętowania, by razem z Maryją wyśpiewać radosny hymn: „Wielbi dusza moja Pana…”!

Wasz biskup Wiesław