sobota, 17 sierpnia 2019

XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

1.         W lipcu i sierpniu Msze święte w niedziele są o godz. 8.00 i 10.00, a sobotnia msza wieczorem jest sprawowana z niedzieli.
2.         W środę w ramach projektu „Dar na Stulecie”, podczas nowenny przed mszą i podczas mszy będziemy modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny, naszej parafii, pokoju na świecie i we wszystkich naszych intencjach oraz będziemy przybliżali sobie jego postać i nauczanie.
3.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od 17.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
4.         W sobotę 24 sierpnia br. w Łopatkach przy świetlicy wiejskiej o godz. 15.00 polową mszą dziękczynną rozpoczną się dożynki gminne, na które zaprasza wójt gminy i przewodniczący Rady Gminy.
5.         Msze św. w tym tygodniu o 18.00, za wyjątkiem poniedziałku i wtorku. W poniedziałek i wtorek mszy nie będzie. W piątek dodatkowo msza o 17.00.
6.         Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę, czwartek i piątek bezpośrednio po Mszy świętej. W poniedziałek i wtorek biuro będzie nieczynne.
7.         Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 1136 zł. Dodatkowo od 15 lipca br. do dziś złożono 6 ofiar na remonty na kwotę 800 zł. Natomiast kolekta z Wniebowzięcia N.M.P. wyniosła – 647 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Dziś po Mszach zbiorka do puszek na KUL.
8.         Bóg zapłać posprzątanie kościoła oraz za ofiarowane do kościoła kwiaty. O organizację sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Książek z ul. Północnej 4 i 14.
9.         Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.
10.    W poniedziałek 26 VIII 2019 r. będziemy przeżywać odpust Matki Bożej Częstochowskiej połączony z dożynkami parafialnym. Msze święte będą o godz. 11.00 (suma odpustowa z podziękowaniem za tegoroczne zbiory) i o godz. 18.00. Na dożynki parafialne proszę o przygotowanie wieńca, chleba, warzyw, owoców i miód parafian z trasy kolędowej z ul. Olszyńskiej.
11.   Urząd Gminy w Książkach informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych, w których wystąpiła susza w uprawach kukurydzy na ziarno oraz kiszonkę, krzewów owocowych, roślin strączkowych. Powyższe dotyczy I kategorii - gleby bardzo podatne na susze (piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty) w uprawach: kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, krzewy owocowe, rośliny strączkowe. Kategorię gleby na danej działce można sprawdzić w Systemie Monitoringu Suszy, wybierając zakładkę „Główna”, następnie” Mapa kategorii glebowych”- pojawi się mapa Polski, należy klikać do momentu pojawienia się gminy i danych miejscowości wraz z numeracją działek, gdzie kolorami są oznaczone kategorie glebowe. Termin zgłoszeń upływa 20.08.2019 r. (wtorek).

INTENCJE  MSZALNE
18 – 25 sierpnia 2019 r.


XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 sierpnia 2019 r.
godz. 8.00           + Stanisławę i Alojzego Przystalskich i zmarłych z rodziny z obojga stron
godz. 10.00        + Mariana (14 rocz. śm.) i Irenę Szemraj


PONIEDZIAŁEK – 19 sierpnia 2019 r.
nie ma mszy
  
WTOREK – 20 sierpnia 2019 r. - św. Bernarda, opata i dra Kła
nie ma mszy

ŚRODA – 21 sierpnia 2019 r. - św. Piusa, pp., wsp.
godz. 18.00        + Józef Stopyra (50 rocz. śm.)

CZWARTEK – 22 sierpnia 2016 r. - Najśw. Maryi Panny Królowej, wsp.
godz. 18.00        dziękczynna z okazji 40 urodzin Justyny

PIĄTEK – 23 sierpnia 2019 r.
godz. 17.00        + Edward Korcz (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)
godz. 18.00        + Jana i Mariannę Pietrucha, Joachima Sowę, Mieczysława Bułę oraz Aleksandra Kiersnowskiego

SOBOTA – 24 sierpnia 2019 r. - św. Bartłomieja, Apostoła, święto
godz. 18.00        + Ludwikę i Alojzego Falkowskich i zmarłych z rodziny

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 r.
godz. 8.00           + Zdzisława Paszkiewicza, Gertrudę i Sylwestra Magoń
godz. 10.00        + Gabriel Owsianik (z okazji urodzin)