sobota, 31 sierpnia 2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2019 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2019 r.

1.          Składam serdeczne Bóg zapłać, wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego odpustu połączonego z dożynkami parafialnymi. Szczególne Bóg zapłać parafianom z trasy kolędowej z ul. Olszyńskiej za przygotowanie pięknego wieńca, chleba, warzyw, owoców, miód i dekoracji w kościele na dożynki parafialne oraz Książkowiance za upiększenie liturgii śpiewem. Bóg zapłać także za ofiarowane dary i ciasto na gościnę odpustową oraz za wykoszenie trawy i posprzątanie otoczenia kościoła i plebanii.
2.          Od dziś we wrześniu i październiku Msze święte w niedziele będą o 7.30, 9.00 i 11.00, za wyjątkiem następnej niedzieli (8 IX), kiedy ze względu na odpust w Rywałdzie nie będzie Mszy o 11.00.
3.          W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Książkach.
4.          Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. o 18.00.
5.          W piątek okazja do spowiedzi z racji I piątku i rozpoczęcia roku szkolnego podczas adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy o 17.30, a zakończymy o 18.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
6.          W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w sobotę 7 września 2019 r. o 9.30 w kościele odbędzie się spotkanie z doktorem Robertem Zadurą poświęcone błogosławionemu ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu. Jego życie zostanie ukazane w formie multimedialnej prelekcji, z wykorzystaniem wielu nigdzie dotąd nie pokazywanych zdjęć i filmów. Doktor Zadura jest brodniczaninem, historykiem, a także byłym dyplomatą Polski w Niemczech. Serdecznie zapraszam.
7.          Członków Żywego Różańca zapraszam w sobotę na Mszę świętą o 9.00, prelekcję o bł. ks. Frelichowskim oraz na spotkanie w GOK-u po niej.
8.          W sobotę 7 września ok. 12.30 będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymkę rowerową do Rywałdu z Bobrowa.
9.          W następną niedzielę po Mszy świętej o 9.00 – jak co roku - wyruszymy pieszo do Rywałdu na sumę odpustową. Dzieci i młodzież wyrusza pod opieką rodziców. Powrót we własnym zakresie. Dołączymy się, tak jak w poprzednim roku, do pielgrzymów z Wąbrzeźna, których około 9.00 będziemy gościć w naszej parafii w GOK.
10.      Dziś po mszy można złożyć ofiary do puszek na ugoszczenie pielgrzymów (tych sobotnich i niedzielnych) oraz można także zadeklarować u mnie inną formę pomocy przy ich ugoszczeniu, np.: upieczenie ciasta.
11.      W następną niedzielę - 8 września 2019 r. na mszach będzie poświecenie ziarna siewnego i nasion z racji Narodzenia N. M. P. czyli Matki Bożej Siewnej.
12.      Msze św. w tym tygodniu o 18.00, za wyjątkiem wtorku i soboty. We wtorek i sobotę msza o godz. 9.00. Dodatkowo msza: w poniedziałek o 9.00 i w piątek o 17.00.
13.      Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 554 zł, a z 26 VIII – 465,50 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Kolekta remontowa we wrześniu ze względu na odpust w Rywałdzie będzie za dwa tygodnie. Z tydzień zbiórka do puszek na nasze WSD w Toruniu.
14.      Bóg zapłać p. Keslerowi za obwiezienie mnie po chorych.
15.      Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom za dwa tygodnie (15 IX 2019 r. ) na Mszy świętej o godz. 11.00.
16.      Róże Różańcowe proszę we wrześniu o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli i katechetów rozpoczynających rok szkolny
17.      Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarowane do kościoła kwiaty. O organizację sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę parafian z Książek, ul. Za torem 2, 4, 7, 11, 11A.
18.      Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

INTENCJE  MSZALNE
1 – 8 września 2019 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2019 r.
godz. 7.30            + Gabrielę, Leokadię i Jana Ustrzyckich oraz Weronikę Janowską
godz. 9.00            + Ewę Breś (z okazji urodzin) oraz Jana Bresia i Annę Mazurek
godz. 11.00          + Stefana Palucha

PONIEDZIAŁEK – 2 września 2019 r.
godz. 9.00            Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Książkach
godz. 18.00          + Maria Charchuła (1 rocz. śm.)

WTOREK – 3 września 2019 r. –  Grzegorza Wielkiego, pp. i dra Kła, wsp
godz. 9.00           za parafian

ŚRODA – 4 września 2019 r.
godz. 18.00          + Barbara Bokota (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

CZWARTEK – 5 września 2019 r.
godz. 18.00          + Edward Misztal (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

PIĄTEK – 6 września 2019 r.
godz. 17.00          + Genowefę Skibę (1 rocz. śm.)
godz. 18.00          dziękczynna z okazji 20 rocz. ślubu Beaty i Jarosława

SOBOTA – 7 września 2019 r.
godz. 9.00            dziękczynna za wszystkie członkinie od Róży Różańcowej Matki Bożej Rywałdzkiej

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2019 r.
godz. 7.30            + Kazimierz Papis (6 rocz. śm.)
godz. 9.00            + Marian Paczkowski