sobota, 14 września 2019

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019 r.

1.          W dniach 15 – 21 września 2019 r. pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” będziemy przeżywać IX Tydzień Wychowania.
2.          Dziś na Mszy świętej o 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom i innym dzieciom.
3.          Dziś po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla dzieci klasy III i ich rodziców przed I Komunią.
4.          Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. o 18.00.
5.          W środę przypada święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszam w tym dniu dzieci i młodzież na Mszę świętą  na godz. 18.00.
6.          Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00 w plebanii.
7.          Koronka do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo w piątek po mszy świętej.
8.          Adoracja Najświętszego Sakramentu, wyjątkowo w sobotę od godz. 17.30. Podczas adoracji, w ramach projektu „Dar na Stulecie”, będziemy modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w naszych intencjach i w intencji naszej parafii oraz zgodnie z prośbą naszego ks. biskupa Wiesława w intencji małżeństw i rodzin, o pokój w naszej ojczyźnie, o to, by nie dochodziło do aktów przemocy, zgorszenia i bluźnierstw, a także o szacunek dla życia. Przybliżymy sobie również kolejną pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski.
9.          Absolwentów Szkoły Podstawowej, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszam w sobotę o 17.30 na adorację i spotkanie po niej.
10.      Msze święte w tym tygodniu o godz. 18.00, za wyjątkiem poniedziałku i soboty. W poniedziałek Msza św. o 9.00, a w sobotę o 17.00.
11.      Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 336 zł, natomiast do puszek na WSD w Toruniu ofiarowano 93,50 zł. Dziś kolekta remontowa. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
12.      Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty. O organizację sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Łopatek 98, 102, 104, 105, 107 i 118.
13.      Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.
14.      Zebranie Wiejskie Sołectwa Książki odbędzie się w poniedziałek 16 września 2019 r. o godz. 19.00 w GOK w Książkach.

PROŚBA BISKUPA TORUŃSKIEGO WIESŁAWA ŚMIGLA
O MODLITWĘ W INTENCJI MAŁŻEŃSTW I RODZIN
         Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia,
w dniach 21-22 września br. na Jasnej Górze odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Rodzina – sanktuarium życia”, w której będę uczestniczyć wraz z przedstawicielami rodzin z całej Polski, również z naszej diecezji.
Troska o małżeństwo i rodzinę należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła. Rodzina jest bowiem naturalnym miejscem uświęcenia, międzypokoleniowego przekazu wiary oraz najskuteczniejszą szkołą miłości. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w troskę o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o trwałość małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety oraz o świętość rodziny, która jest kolebką życia i miłości.
Bardzo proszę wszystkich wiernych, by w sobotę 21 września br., w łączności z uczestnikami pielgrzymki na Jasną Górę, trwali wraz z duszpasterzami w swoich parafiach na modlitwie w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój w naszej ojczyźnie, o to, by nie dochodziło do aktów przemocy, zgorszenia i bluźnierstw. Módlmy się o szacunek dla życia. Prośmy Boga, by chronił nas i nasze rodziny przed złem i grzechem, przed nienawiścią i brakiem przebaczenia.
Wasz biskup Wiesław

INTENCJE  MSZALNE

15 – 22 września 2019 r.

godz. 7.30            + Ryszarda Mikowskiego i zmarłych z rodziny Mikowskich
godz. 9.00            dziękczynna w 1 rocz. ślubu Aliny i Seweryna (int. od uczestników ślubu)
godz. 11.00          dziękczynna w 1 rocz. ślubu Martyny  i Radosława (int. od uczestników ślubu)

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019 r.Śśw. Korneliusza, pp. i Cypriana, bpa, męcz., wsp.
godz. 9.00            za parafian

WTOREK – 17 września 2019 r.
godz. 18.00         + za zmarłych z rodziny Kobierskich

ŚRODA – 18 września 2019 r. - św. Stanisława Kostki, zak., patr. Polski, święto
godz. 18.00          + Mieczysław Jaranowski i za zmarłych z rodziny

CZWARTEK – 19 września 2019 r.
godz. 18.00          + Katarzynę Berg (int. od Zakładu Pogrzebowego Cordis)

PIĄTEK – 20 września - św. Andrzeja i Pawła i Towarzyszy, męcz. koreańskich, wsp.
godz. 18.00          + Barbarę Bokota (int. od dyżurnych ruchu stacji Papowo Toruńskie)

SOBOTA – 21 września 2019 r. - św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, święto.
godz. 17.00          dziękczynna w 25 rocz. ślubu Anny i Adama

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2019 r.
godz. 7.30            + Janinę Petla i Bernarda Osińkiego
godz. 9.00            + Krystynę Klimek (int. od córki Anny)
godz. 11.00          dziękczynna w 1 rocz. ślubu Moniki i Adama (int. od uczestników ślubu)