sobota, 25 stycznia 2020

III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

1.         Dziś po raz pierwszy w całym Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez  papieża Franciszka. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachętą do tego niech będzie także fragment z Pisma Świętego, który proszę zabrać ze sobą przy wyjściu z kościoła.
2.         W środę w ramach projektu „Dar na Stulecie”, podczas nowenny przed mszą i podczas mszy będziemy modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz będziemy przybliżali sobie jego postać i nauczanie.
3.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia w piątek od 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
4.         Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku po mszy. Proszę jednak, ze względu na trwający w plebanii remont, o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
5.         W dniach od 1 lutego do 8 lutego 2020 roku będę na pielgrzymce w Ziemi Świętej. Zastępować mnie będzie w tym czasie ks. Paweł Dąbrowski – wikariusz z Wąbrzeźna. W tym czasie biuro parafialne będzie nieczynne. W razie konieczności wezwania kapłana do chorego czy uzgodnienia terminu pogrzebu (w dniach 1 – 7 lutego) proszę o kontakt z ks. Pawłem. W sprawach bardzo ważnych i pilnych kontakt ze mną pod numerem +48690894245.
6.         W następną niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Podczas mszy będzie poświęcenie świec. 2 lutego obchodzimy też Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich osobach konsekrowanych, które swoje życie poświeciły Bogu. Kolekta w przyszłą niedzielę (tak jak co roku z 2 lutego) przeznaczona jest na Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.
7.         Msze św. w tygodniu o 17.00, za wyjątkiem soboty. W sobotę mszy nie będzie.
8.         Kolekta z poprzedniej niedzieli wyniosła 627 zł, a do puszek na Seminarium Duchowne w Toruniu ofiarowano 172,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9.         Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty. O organizację sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę parafian z ulicy Północna 22B.
10.    Chorych z Komunią świętą będę odwiedzał w sobotę 15 lutego 2020.
11.    Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc luty – za chorych i cierpiących z naszej parafii oraz owocne przeżycie rekolekcji szkolnych dla dzieci. Jest lutowy numer Zwiastuna Różańcowego.
12.    Zakończyła się kolęda. Bóg zapłać wszystkim, którzy mnie przyjęli. Ci, którzy tego nie uczynili mogą to jeszcze zrobić po ustaleniu pasującego terminu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę o Boże błogosławieństwo dla domu i mieszkańców, za poświęcony czas, wspólne rozmowy, wszelkie wyrazy życzliwości, a w szczególności za wszystkie złożone ofiary, a zwłaszcza te na remonty oraz za poczęstunki i gościnę.

INTENCJE  MSZALNE
26 stycznia – 2 lutego 2020 r.

III Niedziela Zwykła - Niedziela Słowa Bożego – 26 stycznia 2020 r.
godz. 9.00           + Konstanty i Łucja Muzalewscy
godz. 11.00        + Jana (14 rocz. śm.) i Ewę Breś oraz Annę Mazurek
                            po mszy – chrzest Olafa

PONIEDZIAŁEK – 27 stycznia 2020 r.
godz. 17.00        + Jana Galczewskiego (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

WTOREK – 28 stycznia 2020 r. – św. Tomasza z Akwinu, prb. i dra Kła, wsp
godz. 17.00        + Marię Sieradzką (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

ŚRODA – 29 stycznia 2020 r.
godz. 17.00        + Marię i Jerzego Branickich

CZWARTEK - 30 stycznia 2020 r.
godz. 17.00        + Stanisława (30 rocz. śm.) i Jadwigę Gajewskich oraz Krzysztofa, Eugenię i Eugeniusza Mierzwa

PIĄTEK - 31 stycznia 2020 r. - św. Jana Bosko, prb., wsp.
godz. 17.00        + Mariannę i Mieczysława Molisak oraz Jana Socha

SOBOTA – 1 lutego 2020 r.
nie ma  mszy świętej

IV Niedziela Zwykła - Ofiarowanie Pańskie, święto - 2 lutego 2020 r.
godz. 9.00           + Danutę Pałuchę oraz Bronisławę, Tadeusza i Jana Filipiaków
godz. 11.00        + Marian Paczkowski (int. z okazji urodzin i imienin)