sobota, 29 sierpnia 2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 r.

 

1.         Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przybyli na nasz odpust, a zwłaszcza tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego odpustu. Serdecznie Bóg zapłać Książkowiance za upiększenie liturgii śpiewem. Bóg zapłać także za ofiarowane dary i ciasto na gościnę odpustową oraz za wykoszenie trawy i posprzątanie otoczenia kościoła i plebanii oraz OSP Książki za rozwiązanie problemu braku prądu w kościele podczas odpustu.

2.         Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli we mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Dożynek Gmino-Parafialnych. Dziękuję bardzo GOK w Książkach za wieniec i chleby oraz przygotowanie dekoracji dożynkowych w kościele. Bóg zapłać osoby, które podarowały ze swoich plonów na tegoroczne dożynki warzywa, owoce, oraz kwiaty oraz zespołowi Książkowianka za upiększenie liturgii śpiewem.

3.         We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Ze względu na pandemie nie będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Książkach. Dzieci i młodzież z naszej parafii na wspólną modlitwę w ramach rozpoczęcia roku szkolnego zapraszam na Mszę świętą w niedzielę na godz. 10.00. Będzie na niej także poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom.

4.         Spotkanie i próby przed I Komunią św. dla dzieci z klasy IV w środę i czwartek o godz. 17.00.

5.         Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. o 18.00.

6.         W piątek okazja do spowiedzi z racji I piątku i rozpoczęcia roku szkolnego podczas adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy o 17.30, a zakończymy o 18.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7.         Chorych z Komunią świętą będę odwiedzał w sobotę od godz. 9.30. Chorych zainteresowanych posługą sakramentalna proszę o kontakt ze mną. (Prośba o kontakt nie dotyczy chorych u których byłem w sierpniu).

8.         Msze św. w tym tygodniu o 18.00. W piątek dodatkowo msza o 17.00.

9.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 650 zł, a z 26 VIII – 424 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Z tydzień zbiórka do puszek na nasze WSD w Toruniu.

10.    Główne uroczystości odpustowe w Rywałdzie w tym roku będą w niedzielę 13 września 2020 r. W tym roku, ze względu na pandemię nie będzie wspólnej pieszej pielgrzymki na odpust w Rywałdzie. Zachęcam do udanie się na ten odpust indywidualnie.

11.    Róże Różańcowe proszę we wrześniu o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli i katechetów rozpoczynających rok szkolny. Jest nowy numer Zwiastuna Różańcowego.

12.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarowane do kościoła kwiaty.

13.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

 

INTENCJE  MSZALNE

30 sierpnia – 6 września 2020 r.


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 r.

godz. 8.00            + Leokadię (20 rocz. śm.), Jana (26 rocz. śm.) i Gabrielę Ustrzyckich oraz Weronikę Janowską

godz. 10.00          + Stefana Palucha (z okazji imienin)

  

PONIEDZIAŁEK – 31 sierpnia 2020 r.

godz. 18.00          za parafian

  

WTOREK – 1 września 2020 r.

godz. 18.00         + Czesławę Betcher (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

 

ŚRODA – 4 września 2020 r.

godz. 18.00          + Kazimierz Papis (7 rocz. śm.)

 

CZWARTEK – 3 września 2020 r. –  Grzegorza Wielkiego, pp. i dra Kła, wsp

godz. 18.00          + Zenona Fałek (int. od Zakładu Pogrzebowego Cordis)

 

PIĄTEK – 4 września 2020 r.

godz. 17.00          + Jerzy Kwiatkowski (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

godz. 18.00          + Zbigniew Niezgoda (int. od Katarzyny z Mają)

 

SOBOTA – 5 września 2020 r.

godz. 16.00          chrzest Martyny

godz. 18.00          + Helenę Góralską i zmarłych z rodziny Góralskich


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 września 2020 r.

godz. 8.00            dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo dla rodziny

godz. 10.00          + Władysławę Dąbrowską (10 rocz. śm.)

                             po mszy – chrzest Liliany