sobota, 5 czerwca 2021

X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

 

1.         Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie naszego odpustu.

2.         Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Szczególne Bóg zapłać parafianom, którzy przygotowali piękne ołtarzy oraz druhom z OSP Książki za przewodzenie procesjom, niesienie baldachimu podczas procesji i zabezpieczanie wraz z policją przebiegu procesji. Bóg zapłać także LSO, paniom niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz osobom pomagającym przy nich i dzieciom I-komunijnym.

3.         Procesje w oktawie Bożego Ciała – dziś po mszy o 10.00, od poniedziałku do czwartku po mszy o 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy poświecenie ziół i wianków.

4.         Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na dalszy ciąg Białe Tygodnia – 3A – wtorek i czwartek o 18.00, 3 B – poniedziałek i środa o 18.00.

5.         Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy, za wyjątkiem piątku. W piątek od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką, czerwcowym. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

6.         W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 18.00. Z racji przypadającej uroczystości w ten piątek nie obowiązuję nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym tygodniu ponadto: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, a w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7.         W piątek na mszę o 18.00 zapraszam młodzież z klasy II przygotowującą się do bierzmowania. Po mszy będzie spotkanie dla nich i ich rodziców. W piątek po mszy biuro parafialnej będzie nieczynne.

8.         Msze w tygodniu o 18.00. W przyszłą niedziele Msze będą odprawiane o 8.00, 10.00 i dodatkowo o 11.30.

9.         Ze względu na niewliczanie do limitów osób zaszczepionych rezygnuję z zapisów osób chcące uczestniczyć we mszy w niedzielę, ale przez najbliższe niedziele będzie jeszcze dodatkowa msza o 11.30.

10.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła: 688 zł, a z Bożego Ciała wyniosła 960 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta remontowa.

11.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

12.    Gmina Książki realizuje projekt „Kluby Seniora w Gminie Książki”. Do projektu zaprasza seniorów, którzy należeć będą do czterech Klubów Seniora w miejscowościach: Zaskocz, Blizienko, Osieczek i Łopatki. Zainteresowane osoby proszę kontakt z Urzędem Gminy Książki.

13.    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus do dnia 17 VI 2021r. W tym roku Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali oświadczenia czy też wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich w formie papierowej, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus. W przypadku problemów, pomocy udziela Biuro Powiatowe ARiMR w Wąbrzeźnie.


INTENCJE  MSZALNE

6 – 13 czerwca 2021 r.

 X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 czerwca 2021 r.

godz. 8.00            + Adama, Salomeę i Alfonsa Wasielewskich oraz Józefę i Stanisława Karnas,

godz. 10.00          + Alojzego i Stefanię Rydzik

godz. 11.30          za parafian

PONIEDZIAŁEK – 7 czerwca 2021 r.

godz. 18.00          + Władysławę Ożóg, Zdzisława Huczwę (w rocz. śm.)

WTOREK – 8 czerwca 2021 r.św. Jadwigi Królowej, wsp.

godz. 18.00         

ŚRODA – 9 czerwca 2021 r.

godz. 18.00          + Krzysztof Mierzwa (5 rocz. śm.), Eugeniusz i Eugenia Mierzwa oraz Jadwiga i Stanisław Gajewscy

CZWARTEK – 10 czerwca 2021 r.

godz. 18.00          + Janinę Turek (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

PIĄTEK – 11 czerwca 2021 r.-  Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość

godz. 18.00          o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Zaskocza

SOBOTA – 12 czerwca 2021 r. – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, wsp.

godz. 11.00          chrzest Michała (bez mszy)

godz. 18.00          + Monikę, Czesława, Tadeusza Muzalewskich oraz Jerzego Tuszyńskiego (int. od syna Wiesława)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 czerwca 2021 r.

godz. 8.00            + Ryszarda Szymańskiego oraz zmarłych z rodziny

godz. 10.00          + Jana, Janka i Władysławę Biziorek

godz. 11.30          dziękczynna za dar powołania kapłańskiego