sobota, 24 lipca 2021

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

 

1.         Dziś obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą dziś uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Odpust ten obejmie również seniorów nie mogący osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają uczynek miłosierdzia, odwiedzając samotną osobę starszą. Niech ten dzień będzie okazją do odwiedzenie swoich babć i dziadków, a także innych osób starszych. Odwiedziny stanowią bowiem widomy znak Kościoła, który wychodzi do innych. Odwiedziny są też okazję dla wnuków i wszystkich młodych ludzi, by swoim babciom i dziadkom lub innym starszym osobom, które zdecydują się odwiedzić, powiedzieć „Jestem z tobą zawsze”.

2.         Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Tego dnia modlimy się za poszkodowanych, a po mszy jest zbiórka do puszek funduszy na pomoc poszkodowanym.

3.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego  piątek od 17.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

4.         Msze św. w najbliższym tygodniu będą: w poniedziałek o 9.00 oraz w piątek i sobotę o 18.00. We wtorek, środę i w czwartek mszy nie będzie.

5.         Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 i 10.00. W lipcu i sierpniu sobotnia msza wieczorem jest sprawowana z niedzieli.

6.         Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek i piątek po mszy świętej. W razie potrzeby kontakt ze mną – 690 894245. W dniach 27 - 29 VII 2021 r. w razie konieczności wezwania kapłana do chorego proszę o kontakt z ks. Grzegorzem, proboszczem z Osieczka – 56 6879898.

7.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 785,50 zł, a zbiorka do puszek na środki transportu dla misjonarzy 625,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.         Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty.

9.         Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

10.    Dziś w Rywałdzie odbędzie się Drugi wieczór z Prymasem. Rozpocznie się o godz. 17.00. Mszą św. z okolicznościową homilią ks. bp Józefa Szamockiego. Po mszy będzie konferencję dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego.

11.    Od dnia 26 czerwca 2021 r. w obiektach kultu religijnego (przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m) liczba uczestników liturgii nie może być większa niż 75% obłożenia budynku (oprócz osób sprawujących kult religijny). Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych. Jest też nakaz zakrywania ust i nosa.


INTENCJE  MSZALNE

25 lipca – 1 sierpnia 2021 r.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 lipca 2021 r.

godz. 8.00           + Janinę Turek

godz. 10.00        + Jerzego Lewandowskiego, Czesławę i Eugeniusza Balawejder oraz Stefanię i Alfonsa Lewandowskich


PONIEDZIAŁEK – 26 lipca 2021 r. – św. Joachima i Anny rodziców NMP, wsp.

godz. 9.00           za parafian

WTOREK – 27 lipca 2021 r.

nie ma Mszy świętej

ŚRODA – 28 lipca 2021 r.

nie ma Mszy świętej

CZWARTEK – 29 lipca 2021 r. - św. Marty, wsp.

nie ma Mszy świętej

PIĄTEK – 30 lipca 2021 r.

godz. 18.00       

SOBOTA – 31 lipca 2021 r. - św. Ignacego Loyoli, prb., wsp.

godz. 18.00        + Leszka Wiśniewskiego (3 rocz. śm.)

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 sierpnia 2021 r. 

godz. 8.00          

godz. 10.00        + Władysława (26 rocz. śm.) i Gertrudę Klinikowskich oraz Renatę Tura