sobota, 27 listopada 2021

I Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 r.

I Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 r.

1.         Dziś rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Jezusa na świat. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

2.         Roraty w tym tygodniu rano: wtorek o 7.00 i sobota o 8.00; wieczorem: środa i piątek o 17.00. Zachęcam do udziału w nich wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

3.         W tym tygodniu w naszej diecezji modlitwy się szczególnie o powołania. W czwartek od 16.30 od 17.00 adoracja z modlitwami w intencji powołań.

4.         W piątek przypada I – piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką, od godziny 16.30. Spowiedź od 16.30 do 16.50.

5.         Msze święte w tygodniu o 17.00, poza wtorkiem i sobotą. We wtorek msza o 7.00, a w sobotę o 8.00. We wtorek o 11.00 pogrzeb śp. Ireny Fortuńskiej, a w sobotę o 9.30 pogrzeb śp. Wenelardy Marek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

6.         Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną nie będę w sobotę normalnie odwiedzał chorych z Komunią świętą. Chorych chcących skorzystać z posługi sakramentalnej proszę o kontakt i umawianie się indywidualnie na odwiedziny.

7.         W przyszłą niedziele będzie dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po mszach zbiórka do puszek na ten cel.

8.         W grudniu proszę Żywy Różaniec o modlitwę w intencji o owocne przeżycie adwentu i dobre przygotowanie się do świąt dla wszystkich parafian. Jest grudniowy numer Zwiastuna Różańcowego.

9.         Zmarłych do wypominek rocznych można jeszcze zgłaszać po mszach. (Proszę wypisaną kartkę z ofiarą włożyć w kopertę).

10.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 427,60 zł, natomiast do puszek na rzecz migrantów ofiarowano 178,50 zł. Dziś zbiórka do puszek na WSD w Toruniu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Bóg zapłać także za ofiary wpłacone na konto parafialne.

11.    Bóg zapłać Róży Żywego Różańca Matki Bożej Rywałdzkie za wykonie dekoracji adwentowej .

12.    Za tydzień w niedzielę będzie poświecenie opłatków na stół wigilijny.

13.    Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duża w cenie 16 zł, mała w cenie 9 zł, oraz duże ozdobne za 17 zł można nabywać po mszach w kościele

14.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela. Od następnego numeru Niedziela będzie w cenie 8 zł.

15.    Zapraszam na spotkanie parafialnej drogi synodalnej. Spotkanie rozpocznie się w piątek 3 grudnia 2021 r o godz. 18.00 w kościele. W szczególności proszę o uczestnictwo członków rady parafialnej, służbę liturgiczną, członków Żywego Różańca, przedstawicieli młodzieży i wszystkich chętnych. Udział w drodze synodalnej może zrealizować także wypełniając Ankietę synodalną, która znajduje się na stronie internetowej Diecezji Toruńskiej: https://diecezja-torun.pl/synod_2021_2023.

16.    Bóg zapałać wszystkim za modlitwę w mojej intencji i za wszelkie okazane wyrazy życzliwości podczas mojej choroby i związanej z nią izolacji. Wszystkich wspierających mnie będę polecał we mszy dziękczynnej za zdrowie w poniedziałek.

28 listopada - 5 grudnia 2021 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021 r.

godz. 9.00           + Tadeusza Błażejewskiego

godz. 11.00        + Marian Walasek (int. od rodziny Baranów i Kotów z Rzeszowa)

PONIEDZIAŁEK - 29 listopada 2021 r.

godz. 17.00        dziękczynna za dar zdrowie i o Boże błogosławieństwo wspierających w chorobie

WTOREK – 30 listopada 2021 r. - św. Andrzeja Ap., święto

godz. 11.00        pogrzeb śp. Ireny Fortuńskiej

ŚRODA – 1 grudnia 2021 r.

godz. 17.00        dziękczynna z okazji 6 urodzin Wiktorii

CZWARTEK – 2 grudnia 2021 r.

godz. 17.00        + Helena Patek (int. od syna Tomasza)

PIĄTEK – 3 grudnia 2021 r. - św. Franciszka Ksawerego, prb., wsp.

godz. 17.00        + Marian Walasek (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

SOBOTA – 4 grudnia 2021 r.

godz. 8.00           + Zdzisława Huczwę (z okazji imienin)

godz. 9.30          pogrzeb śp. Wenelardy Marek

II NIEDZIELA ADWENTU - 5 grudnia 2021 r.

godz. 9.00           + Jan Socha oraz zmarli z rodziny Borkowicz i Łuszczak

godz. 11.00        + Andrzeja Sołowiej (z okazji urodzin) oraz zmarłych z obojga stron