sobota, 25 grudnia 2021

Niedziela – 26 XII 2021 r. - święto Świętej Rodziny.

Niedziela – 26 grudnia 2021 r.

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto

1.         W dzisiejszą niedzielę w tym roku obchodzimy święto Świętej Rodziny. Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Po mszach zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

2.         Jeszcze raz Bóg zapłać tym, którzy podarowali, wycieli, przywieźli, postawili i przystroili choinki. Bóg zapłać także za wykonanie żłóbka oraz dekoracji świątecznych.

3.         We piątek ostatni dzień roku 2021. O godz. 15.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

4.         Biskup Toruński udzielił wszystkim wiernym Diecezji Toruńskiej oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia w piątek, 31 grudnia 2021 roku

5.         W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Msze św. o 9.00 i 11.00. Będzie też msza z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki - 31 XII o 16.00.

6.         Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc styczeń - o pokój na świecie. Jest świąteczny numer Zwiastuna Różańcowego.

7.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 853zł Bóg zapłać za złożone ofiary. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na misje.

8.         Można nabyć świąteczny numeru Niedziela (z podręcznym modlitewnikiem) w cenie 10 zł.

9.         Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, w tym roku nie odbędzie się w normlanej formie. Tak jak w poprzednim roku będziemy spotykali się w kościele modląc się o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin i domów. Osoby, które mimo wszystko bardzo pragną, aby kapłan osobiście pobłogosławił ich mieszkanie, będą mogły się także indywidualnie umówić na krótkie błogosławieństwo domu. „Msze kolędowe” rozpoczniemy od 3 stycznia 2022 r.

10.   Od 15 XII 2021 r. w obiektach kultu religijnego (przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m) liczba uczestników liturgii nie może być większa niż 30% obłożenia budynku czyli u nas ok. 200 osób (oprócz osób sprawujących kult religijny). Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19. Jest też nakaz zakrywania ust i nosa.

26 grudnia 2021 r. – 2 stycznia 2022 r.

NIEDZIELA – 26 grudnia 2021 r.- Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto

godz.   9.00          + Martę i Franciszka Kesler

godz. 11.00          + Andrzeja (5 rocz. śm.), Konstantego i Łucję Muzalewskich oraz Zygmunta Łączyńskiego

PONIEDZIAŁEK – 27 grudnia 2021 r. – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, święto

godz. 17.00         + Marię Sieradzką (w rocz. śm.)

WTOREK – 28 grudnia 2021 r. - świętych Młodzianków, męczenników, święto

godz. 9.00           za parafian

godz. 12.00         pogrzeb śp. Ryszarda Maciejewskiego

ŚRODA – 29 grudnia 2021 r. - V dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, święto

godz. 17.00          + Wenelardę Marek (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

CZWARTEK - 30 grudnia 2021 r. - VI dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, święto

godz. 9.00            + Eugeniusza Dąbrowskiego (int. okazji imienin) oraz Jadwigi i Alfonsa Dąbrowskich

PIĄTEK – 31 grudnia 2021 r. - VII dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, święto

godz. 15.30          adoracja i nabożeństwo na zakończenie roku

godz. 16.00          + Monikę i Mieczysława Pawelskich

SOBOTA – 1 stycznia 2022 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

godz. 9.00            + rodziców Janinę i Jana Angowskich oraz zmarłych z rodziny Bokotów

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022 r.

godz. 9.00            + Zygmunta Łączyńskiego (31 rocz. śm.) oraz Konstantego (41 rocz. śm.), Łucję i Andrzeja Muzalewskich

godz. 11.00          + Krystynę Markuszewską (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)