sobota, 26 lutego 2022

VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

 

1.         W dzisiejsza niedzielę oraz w Środę Popielcową po mszach będzie zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas.

2.         Caritas Diecezji Toruńskiej włącza się w organizację konwoju pomocowego do Ukrainy. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce, znajdują się: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, odzież (najlepiej nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą od poniedziałku przekazywać ww. artykuły do centrów Caritas na terenie naszej diecezji.

3.         W dniach 20 lutego – 5 marca 2022 roku przeżywamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4.         Dziś po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji pokoju na Ukrainie oraz modlitwami przebłagalnymi i wynagradzającymi za grzechy zwłaszcza w okresie karnawału.

5.         Wystawienie Najświętszego Sakramentu z adoracją w intencji pokoju oraz przebłagalną i wynagradzającą za grzechy także w poniedziałek i wtorek od 16.30 do 17.00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo w poniedziałek na zakończenie adoracji, natomiast Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo we wtorek na zakończenie adoracji.

6.         Dziś po mszy o 11.00 i wystawieniu Najśw. Sakramentu spotkanie zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii oraz ich rodziców.

7.         W dniach 1 - 3 marca 2022 r. dzieci ze Szkoły w Książkach będą miały spotkania rekolekcyjne w kościele. Lekcje w te dni będą normalnie, za wyjątkiem spotkania rekolekcyjnego w kościele. Plan szkolnych rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

8.         W środę – przypada Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (od 14 r. życia do jego końca). Msze z posypaniem popiołem o godz. 10.30 i 17.00. W tym roku w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka Środa Popielcowa będzie dniem modlitwy, pokuty i postu szczególnie w intencji pokoju.

9.         Piątek jest dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

10.    Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po Mszy św. ok. godz. 17.30.

11.    Gorzkie Żale – część I - w następną niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.00.

1.         Kolekta z poprzedniej niedzieli wyniosła 693,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

12.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła.

13.    Zachęcam do nabywania i czytania Niedzieli.

INTENCJE  MSZALNE

27 lutego – 6 marca 2022 r.

  

VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

godz. 9.00            + Andrzej Murawski (1 rocz. śm. i z okazji urodzin) oraz Włodzimierz Murawski

godz. 11.00          + Jerzy Lewandowski (1 rocz. śm.)  

PONIEDZIAŁEK – 28 lutego 2022 r.

godz. 17.00          + Janina Studzińska (3 rocz. śm.) i Kazimierz Studziński

WTOREK – 1 marca 2022 r.

godz.   8.10         nauka rekolekcyjna i spowiedź klasa 4A i klasy 5 - 8

godz.   9.05         nauka rekolekcyjna klasy 1 – 3 i klasa 4 B

godz. 17.00          + Helena Patek (int. od Zakładu Pogrzebowego Hades)

ŚRODA POPIELCOWA – 2 marca 2022 r.

godz.   8.10         Msza święta z nauką rekolekcyjną klasy 5 - 8

godz.   9.05         Msza święta z nauką rekolekcyjną klasy 1 – 4

godz. 10.30          + Stefania Nowak (int. od uczestników pogrzebu)

godz. 17.00          + Helena Zimnowłodzka (int. od Zakładu Pogrzebowego Michna)

CZWARTEK – 3 marca 2022 r.

godz.   9.05         Droga krzyżowa i nauka rekolekcyjna klasy 5 - 8

godz. 10.00         Droga krzyżowa i nauka rekolekcyjna klasy 1 – 4

godz. 17.00          + Zbigniew Niezgoda (2 rocz. śm.)

PIĄTEK – 4 marca 2022 r. - św. Kazimierza Królewicza, święto

godz. 17.00          + Teresa Sumińska (int. od uczestników pogrzebu)

godz. 17.30          Droga krzyżowa

SOBOTA – 5 marca 2022 r.

godz. 9.00            dziękczynna z okazji 80 urodzin Ignacego

godz. 15.30          dziękczynna z okazji rocznicy ślubu Ewy i Andrzeja

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

godz. 9.00            + Helenę i Józefa Nawrotkiewicz

godz. 11.00          + Mieczysław Zakrzewski (5 rocz. śm.)