sobota, 16 kwietnia 2022

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022 r.

1.         Dziś Zmartwychwstanie Pańskie. Msze o 6.00, 9.00 i 11.00.

2.         Jutro Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. o 9.00 i 11.00. Jutro zbiórka do puszek na Katedrę w Toruniu i budowę nowych kościołów w naszej diecezji.

3.         W tygodniu – w oktawie Wielkanocy - Msze św. o 18.00, za wyjątkiem soboty. W sobotę msza o 9.00. W piątek z racji na oktawę wielkanocny nie obowiązuje post piątkowy.

4.         Od następnej niedzieli do 1 XI włącznie Msze w niedziele będą o 8.00 i 10.00.

5.         Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę przed Msza świętą.

6.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od 17.30 do 18.00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

7.         W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Pokropieni i procesja Wielkanocna na Mszy św. o 9.00. Po mszach zbiórka do puszek na dzieła charytatywne – Caritas.

8.         Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją pracą albo ofiarą na kwiaty zaangażowali się w dekoracje na Triduum paschalne (Ciemnica, Grób) i święta. Bóg zapłać druhom z OSP Książki za czuwanie przy grobie i przewodniczenie rezurekcji. Bóg zapłać także za sprzątnięcie kościoła.

9.         Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 1666 zł, a na kwiaty do grobu ofiarowano 495,50 zł. Natomiast kolekta z W. Czwartku wyniosła 320,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Od 28 marca do wczoraj na remonty dodatkowo złożono 3 ofiar na kwotę 900 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Od około 3 tygodni trwają prace remontowe w salce parafialnej – w planach jest WC i mały aneks kuchenny w korytarzu, wymiana drzwi i okien, docieplenie obiektu, wymiana instalacji elektrycznej oraz remont wnętrza. Prace sukcesywnie posuwają się do przodu – mam nadzieję, że uda się nam je w tym roku zakończyć.

10.   Informuję, że chorągiew z wizerunkiem M B, Królowej Różańca św. została wyczyszczona w pralni chemicznej, a jedna z parafianek uszyła na nią pokrowiec, za co serdecznie dziękuję. Natomiast chorągiew z wizerunkiem św. Izydora została oddana do renowacji w profesjonalnej pracowni. Termin wykonania to koniec roku, a orientacyjny koszt - w zależności od zakresu prac, które będą konieczne - około 5 lub 7 tys. złotych. Dobrze by było, jeśli udałoby się nam zadbać w ten sposób o pozostałe chorągwie. Osoby chętne do zaangażowania się zapraszam do kontaktu z p. Barbarą Kulasa albo z księdzem proboszczem.

11.   Serdeczne Bóg zapłać strażakom z OSP Książki oraz PSP Wąbrzeźno za naprawienie dachówek na dachu kościoła, które zostały uszkodzone podczas ostatnich wiatrów.

12.   Jest kwietniowy numer Zwiastuna Różańcowego.

13.   Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

17 – 24 kwietnia 2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

godz. 6.00           za parafian

godz. 9.00           + Agnieszkę i Jana Szyszkowskich oraz zmarłe rodzeństwo

godz. 11.00        + Eugeniusza, Jadwigę i Alfonsa Dąbrowskich i zmarłych z rodziny

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 18 kwietnia 2022 r.

godz.   9.00         + Reginę Dąbrowską (10 rocz. śm.) i zmarłych z rodziny

godz. 11.00        + Łucję i Leona Nowakowskich

WTOREK WIELKANOCNY – 19 kwietnia 2022 r.

godz. 18.00        + Elżbietę Szymańską (int. od Zakładu Pogrzebowego Michna)

ŚRODA WIELKANOCNA – 20 kwietnia 2022 r.

godz. 18.00        + Jadwigę Grzeszczuk (13 rocz. śm.)

CZWARTEK WIELKANOCNY – 21 kwietnia 2022 r.

godz. 18.00        + Bronisławę i Józefa Baran oraz Stefanię i Stefana Walasek

PIĄTEK WIELKANOCNY – 22 kwietnia 2022 r.

godz. 18.00        + Lech Klimek (7 rocz. śm. – int od córki)

SOBOTA WIELKANOCNA – 23 kwietnia 2022 r.

godz. 9.00           + Józefa Rygielskiego (1 rocz. śm.)

II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.

godz. 8.00           + Zygmunta Muzalewskiego

godz. 10.00        + Wacławę, Krzysztofa i Andrzeja Marzec oraz Ludwikę i Mieczysława Bojdo

po mszy - chrzest Blanki