niedziela, 31 lipca 2022

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

1.         Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień. W tym miesiącu tradycyjnie biskupi kierują do nas wezwanie do abstynencji. Odpowiedzmy na nie postawą abstynencji.

2.         W poniedziałek po południu i we wtorek przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można zyskać, pod zwykłymi warunki (czyli: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary oraz spowiedź i Komunia św., a także modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu) odpust zupełny Porcjunkuli.

3.         Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę przed Msza świętą.

4.         W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi z racji I piątku podczas adoracji, którą rozpoczniemy o 17.30, a zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego ok. 18.00.

5.         We sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta z święta będzie o godz. 9.00, natomiast o godz. 16.00 będzie msza wg liturgii niedzielnej z chrztem dzieci.

6.         W sobotę od godz. 9.45 będę odwiedzał chorych z Komunią Świętą.

7.         Msze św. w tym tygodniu o 18.00, za wyjątkiem wtorku i czwartku. We wtorek i czwartek msza o godz. 9.00.

8.         W lipcu i sierpniu sobotnia msza wieczorem jest sprawowana z niedzieli. W najbliższa sobotę msza niedzielna będzie o godz. 16.00.

9.         Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc sierpień: o trzeźwość w rodzinach naszej parafii oraz naszej Ojczyzny.

10.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 914,50 zł, natomiast do puszek na zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy ofiarowano 546,50. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL.

11.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

12.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty.

13.         W poniedziałek 1 sierpnia 2022 r. ok. 13.00 jest planowane, że będzie przechodzić przez Książki grupa pielgrzymów z Jabłonowa Pomorskiego zmierzająca do Częstochowy przez Wąbrzeźno. Pragną oni zatrzymać się u nas na odpoczynek. Chcemy przyjąć ich w GOK-u i ugościć kawą, herbatą i wodą oraz czymś słodkim. Dziś po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel.

14.         W piątek 26 sierpnia 2022 r. będziemy przeżywać odpust Matki Bożej Częstochowskiej połączoną z dożynkami parafialnym. Na dożynki parafialne podczas naszego odpustu, parafian ze Zaskocza proszę o przygotowanie wieńca, chleba, warzyw, owoców i miodu.

15.          Proszę o zorganizowania sprzątania przez parafian:

·        w najbliższym w tygodniu - 31VII - 6VIII - ul. Jesionowa, ul. Cicha i ul. Spokojna;

·        w tygodniu – 7VII – 13VIII - ul. Ustronie

·        w tygodniu – 13VIII – 20 VII - ul. ul. ks. Kujawskiego numery nieparzyste od plebanii do ul. Ustronie,

·        w tygodniu – 20VIII – 27 VII – ul. Osiedlowa.

31 lipca – 7 sierpnia 2022 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 lipca 2022 r.

godz. 8.00            + Władysława (28 rocz. śm.) i Gertrudę Klinikowskich oraz Renatę Tura

godz. 10.00          + Jadwigę Roszkowską (1 rocz. śm.) oraz Kazimierza Roszkowskiego (22 rocz. śm.)

PONIEDZIAŁEK – 1 sierpnia 2022 r. – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kła., wsp.

godz. 18.00          + Barbarę Affeldt [Afelt](30 rocz. śm.)

WTOREK – 2 sierpnia 2022 r.

godz. 9.00            za parafian

ŚRODA – 3 sierpnia 2022 r.

godz. 18.00          + Zofię Zielińską (intencja z ofiar od uczestników pogrzebu)

CZWARTEK – 4 sierpnia 2022 r. – św. Jana Vianneya, prb., wsp.

godz. 9.00            dziękczynna z okazji 43 rocz. ślubu Aliny i Bogusława z prośbą o Boże błogosławieństw dla całej rodziny

PIĄTEK – 5 sierpnia 2022 r.

godz. 18.00          + Eugenię (5 rocz. śm.) oraz Eugeniusza i Krzysztofa Mierzwa

SOBOTA – 6 sierpnia 2022 r. - Przemienienie Pańskie, święto

godz. 9.00            + Aurelia Fabrykiewicz (intencja z ofiar od uczestników pogrzebu)

godz. 16.00          w intencji chrzczonych dzieci: Agaty i Michała oraz ich rodziców, chrzestnych i całej rodziny

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 sierpnia 2022 r.

godz. 8.00            + Sebastian Gójski (int. z okazji urodzin od rodziców i brata z rodziną oraz syna Igora)

godz. 10.00          + Pelagię (13 rocz. śm.) i Stanisława Szumskich