sobota, 14 października 2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 października 2023 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 października 2023 r.

1.         Dziś pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacja życia będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski. Po mszach będzie zbiórka do puszek na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.         Dziś po mszy o 10.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3.         W związku z malowaniem kościoła msze święte i różaniec od poniedziałku do czwartku włącznie będą odprawiane w salce przy plebanii (dojście do salki przez bramę). W piątek, sobotę i niedzielę liturgia będzie sprawowana w kościele.

4.         W środę jest dzień modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia. O 18.00 zapraszam na mszę w intencji pracowników Służby Zdrowia, a po mszy pracowników Służby Zdrowia zapraszam na spotkanie w plebanii.

5.         W środę po mszy biuro parafialne będzie nieczynne.

6.         W następną niedzielę czcimy św. Jana Pawła II, papieża. Z racji, że jest on patronem województwa kujawsko - pomorskiego jest to dla nas uroczystość.

7.         W następną niedzielę jest Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny, po mszach zbiórka do puszek na misje.

8.         Msze święte w tym tygodniu o 17.30, za wyjątkiem środy i soboty. W środę msza o 18.00, a w sobotę o 9.00.

9.         Różaniec w dni powszednie o 17.00, za wyjątkiem środy i soboty. W środę różaniec o 17.300, a w sobotę o 9.30. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę wraz z różańcem. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu. Dzieci zapraszam na różaniec szczególnie w piątek i sobotę.

10.   Adoracja Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia, a zakończymy o 17.00 różańcem, w piątek od 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

11.   Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 1410,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Bóg zapłać także za ofiary na remont złożone w kopertach i wpłacone na konto parafialne.

12.   Na stoliku pod chórem są wyłożone karteczki do wypominek. Zmarłych do wypominek rocznych można zgłaszać po mszach w zakrystii albo w biurze parafialnym. (Proszę wypisaną kartkę z ofiarą włożyć w kopertę). Zmarłych wypisanych na kartkach do wypominki jednorazowych, za których będziemy się modlić po mszy wieczornej w Dzień Zaduszny można (w kopercie z ofiarą) także oddawać po mszach w zakrystii albo w biurze. Natomiast kartki ze zmarłymi do wypominek listopadowych (w środy z Nowenną) proszę oddawać każdorazowo w środy przed nowenną. Ofiary z wypominek w tym roku będą przeznaczone na malowanie kościoła.

15 - 22 października 2023 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 październik 2023 r.

godz. 8.00            dziękczynna z okazji urodzin chrześniaczki Oliwii (int. od chrzestnej Alicji)

godz. 10.00          + Edwarda Wiśniewskiego i Leszka

PONIEDZIAŁEK – 16 październik 2023 r.

godz. 17.30         za parafian

WTOREK – 17 październik 2023 r. - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., wsp.

godz. 17.00         różaniec

godz. 17.30          + Jana Badacha (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

ŚRODA – 18 październik 2023 r. Łukasz, Ewangelisty, święto

godz. 17.30         różaniec

godz. 18.00         o Boże błogosławieństwo dla pracowników Służby Zdrowia

CZWARTEK – 19 październik 2023 r.

godz. 17.30         + Krzysztof Nowak i Stanisław Banasik

PIĄTEK – 20 październik 2023 r.św. Jana Kantego, prb., wsp.

godz. 17.00         różaniec

godz. 17.30         + Stefanię Nowak (2 rocz. śm.)

SOBOTA – 21 październik 2023 r.

godz. 9.00            + Stefanię Makowską (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

godz. 9.30           różaniec

godz. 16.00         chrzest Luizy (bez mszy)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 X 2023 r. - św. Jana Pawła II, pp., patr. województwa, urocz.

godz. 8.00            + Jana i Janinę Badach oraz Jana Badach

godz. 10.00          + Franciszek Marciniszyn (2 rocz. śm.)