niedziela, 29 października 2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2023 r. 

1.         Nabożeństwo różańcowe w poniedziałek o godz. 17.00 i we wtorek o 9.30.

2.         W związku z malowaniem kościoła msze i różaniec w poniedziałek i wtorek będą w salce przy plebani. W pozostałe dni w msze będzie w kościele.

3.         We wtorek odbędzie się w GOK „Bal ze świętymi” dla dzieci z klasy I - V SP. Bal w GOK rozpocznie się o 18.00, a zakończy się o 19.45 wspólnym nawiedzeniem cmentarza. Warunkiem udziału w balu jest przyniesienie we wtorek na bal zgody rodziców na udział. Zgody można odbierać po mszy u ks. proboszcza albo w poniedziałek u s. Hiacynty w szkole. Proszę, aby dzieci przebrały się za jakiegoś świętego – warto pamiętać, że świętymi byli też „zwykli” ludzie, więc wystarczy choćby aureola z papieru.

4.         We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam, że jest to święto nakazane, więc w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze będą o 8.00, 10.00 w kościele. Po mszy o 10.00 (ok 10.40) będzie procesja na cmentarz parafialnym i modlitwy na nim. Natomiast modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym będą po mszy o 8.00 (ok. 8.50).

5.         W czwartek przypada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o 7.00 i 17.00. Po mszy wieczornej będą wypominkami jednorazowe za zmarłych.

6.         W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież przygotowującą się do tego sakramentu zapraszam w Dzień Zaduszny (2XI) na mszę o 17.00 z wypominkami.

7.         1 XI po południu i 2 XI pod zwykłymi warunkami w każdym kościele można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Od 1 – 8 XI (raz dziennie) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam (choćby tylko w sposób duchowy) jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Zachęcam do tej formy pomocy zmarłym.

8.         Adoracja Najśw. Sakramentu którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia w piątek od godz. 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi z racji na I piątek.

9.         Chorych z Komunią świętą będę odwiedzał w sobotę od ok. 9.30.

10.   Od następnej niedzieli czyli od 5 XI msze w niedziele będą o 9.00 i 11.00.

11.   Msze w tym tygodniu: w poniedziałek o 17.30, we wtorek o 9.00, w środę o 8.00 i 10.00, w czwartek i piątek o 17.00, a w sobotę o 14.00. Msze wieczorne normalnie od listopada będą o 17.00.

12.   Zmarłych do wypominek rocznych można zgłaszać po mszach w zakrystii (proszę wypisaną kartkę z ofiarą włożyć w kopertę) albo w biurze parafialnym. Zmarłych wypisanych na kartkach do wypominki jednorazowych (po mszy wieczornej w Dzień Zaduszny) można także oddawać po mszach w zakrystii albo w biurze. Natomiast kartki ze zmarłymi do wypominek listopadowych (w środy z Nowenną) proszę oddawać każdorazowo w środy przed nowenną. Ofiary z wypominek w tym roku będą przeznaczone na malowanie kościoła.

13.   Róże Różańcowe w listopadzie proszę o modlitwę w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Jest listopadowy numer Zwiastuna Różańcowego.

14.   Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 994,50 zł, a do puszek na misje ofiarowano 297,50 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Kolekta 1 i 2 XI będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza.

15.   Proszę, aby do kontenera nie wrzucać gruz, ziemi oraz śmieci, które nie są z cmentarza. Kontener przy wywozie jest ważony, a niestety wywóz śmieci jest coraz bardziej kosztowny co przekłada się bezpośrednio na koszt miejsca na cmentarzu. Proszę więc, aby śmieci w kontenerze było możliwie najmniej.

16.   Na naszym cmentarzu jest 123 grobów, które po 20 latach nie zostały przedłużone lub też nie mam o tym informacji. Opiekunów tych grobów i grobów, na których nie ma informacji o tym kto jest w pochowany (jest ich 47) proszę o kontakt. Status grobu można sprawdzić na: http://cmentarnik.net/ksiazki. Przypominam, że w świetle prawa administrator cmentarza po 20 latach od ostatniego pochówku może grób przeznaczyć do ponownego pochówku, jeśli nie zostatał on przedłużony. Przypominam również, że wszelkie prace (postawienie nagrobka, utwardzenie otoczenia grobu, postawienie ławeczki, itp.) na cmentarzu oraz nasadzenie drzew i krzewów należy uzgodnić z administratorem cmentarza.

17.   Intencję za zmarłych na następny rok, będę przyjmował w od 9 listopada 2023 r. Wcześniej proszę o zgłoszenie się osób, które chcą zamówić intencje z racji jubileuszu ślubu lub innych ważnych wydarzeń rodzinnych niezwiązanych ze zmarłymi.

 

INTENCJE  MSZALNE

29 października - 5 listopada 2023 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 październik 2023 r.

godz. 8.00           + Wojciech Pięcek (int. z okazji urodzin)

godz. 10.00         + Jan Gadziomski i rodzice z obojga stron oraz Piotr Dolata

Poniedziałek – 30 październik 2023 r.

godz. 17.00         różaniec

godz. 17.30         + Mariana Fortuńskiego (15 rocz. śm.)

Wtorek – 31 październik 2023 r.

godz. 9.00           za parafian

godz. 9.30           różaniec

Środa  –  1 listopada 2023 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

godz. 8.00           + Eugeniusza (23 rocz. śm.) oraz Eugenię i Krzysztofa Mierzwa

godz. 10.00          + za wszystkich zmarłych

Czwartek – 2 listopada 2023 r. - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

godz.   7.00         + za wszystkich zmarłych

godz. 17.00         + Eugeniusza, Jadwigę i Alfonsa Dąbrowskich

Piątek – 3 listopada 2023 r.

godz. 17.00          za parafian

Sobota – 4 listopada 2023 r. – św. Karola Boromeusza, bpa, wsp.

godz. 14.00         dziękczynna z okazji 1 urodzin Nikodema

XXXI Niedziela Zwykła - 5 listopada 2023 r.

godz. 9.00           + Helenę, Dominika (20 rocz. śm.) i Józefa Motek, Władysławę Makolągwa

godz. 11.00          + Gertrudę i Władysława Klinikowskich oraz Renatę Tura