sobota, 18 listopada 2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023 r.

1.         Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o ubogich w naszych modlitwach i bądźmy wrażliwi na ich potrzeby.

2.         W następną niedzielę jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszach wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

3.         Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wypominkami listopadowymi w środę po Mszy święte.

4.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia w piątek od godz. 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

5.         Msze święte w tym tygodniu o 17.00, za wyjątkiem poniedziałku, wtorku i soboty. W poniedziałek, wtorek i sobotę msza o 9.00.

6.         Msze święte od poniedziałku do czwartku włącznie będą odprawiane w salce przy plebanii. W piątek, sobotę i niedzielę liturgia będzie w kościele.

7.         Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00.

8.         Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 1403 zł, a do puszek na Kościół Prześladowany ofiarowano 351 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać także za ofiary złożone remont w kopertach i za ofiary wpłacone na konto parafialne. Dziś zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

9.         Diecezja Toruńska przystąpiła do projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pn. „Nadzieja uszyta na miarę”, celem którego jest sfinansowanie szkoleń zawodowych dla kobiet na Filipinach. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel.

10.   Zmarłych do wypominek rocznych można jeszcze zgłaszać po mszach.

11.   Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

19 - 26 listopada 2023 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023 r.

godz. 9.00           + Zbigniew Scheffler (4 rocz. śm. – int od dzieci i żony)

godz. 11.00        + Cecylię Wiśniewską (6 rocz. śm.)

PONIEDZIAŁEK – 20 listopada 2023 r. - św. Rafała Kalinowskiego, prb. wsp.

godz. 9.00           za parafian

WTOREK – 21 listopada 2023 r. – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wsp.

godz. 9.00           o radość nieba dla + Jerzego

ŚRODA – 22 listopada 2023 r. – św. Cecylii, dz. i męcz., dow.

godz. 17.00        + Elżbieta Antowska (int. od rodziny Duchewicz)

CZWARTEK – 23 listopada 2023 r.

godz. 17.00        dziękczynna z okazji 8 urodzin Wiktorii i 6 urodzin Tymona z prośbą o potrzebna łaski i Boże błogosławieństwo

PIĄTEK – 24 listopada 2023 r. Śśw. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prb. i Tow., wsp.

godz. 17.00        + Krystyna, Tadeusz i Zdzisław Markuszewscy

SOBOTA – 25 listopada 2023 r.

godz.   9.00         + Irenę Fortuńską (2 rocz. śm.)

NIEDZIELA - Jezus Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

godz. 9.00           + Zdzisław Słomczewski (z okazji imienin)

godz. 11.00        + Bernard Komorowski (7 rocz. śm.)