niedziela, 31 marca 2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2024 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2024 r. 

1.         Dziś Zmartwychwstanie Pańskie. Msze o 6.00, 9.00 i 11.00.

2.         Jutro Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. o 9.00 i 11.00.

3.         W tygodniu – w oktawie Wielkanocy - Msze św. o 18.00, za wyjątkiem soboty. W sobotę msza o 9.00.

4.         Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę przed Msza świętą.

5.         W piątek z racji na oktawę wielkanocny nie obowiązuje post piątkowy.

6.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od 17.30 do 18.00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

7.         W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Pokropieni i procesja Wielkanocna na Mszy św. o 9.00. Po mszach zbiórka do puszek na dzieła charytatywne – Caritas.

8.         Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją pracą albo ofiarą na kwiaty zaangażowali się w dekoracje na Triduum paschalne (Ciemnica, Grób) i święta. Bóg zapłać druhom z OSP Książki za czuwanie przy grobie i przewodniczenie rezurekcji.

9.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 1341 zł, a na kwiaty do grobu ofiarowano jeszcze 387,50 zł. Natomiast kolekta z W. Czwartku wyniosła 238 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10.   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę o zorganizowanie sprzątania przez parafian z: ul. Ustronie 2, ul. Promenada 14, 12, 8, 6, ul. Północna 4, 14;

·       8 – 14 IV                 ul. Wąbrzeska 11, ul. Za Torem;

·       15 – 21 IV              Łopatki 128, 127, 126, 110, 109, 107, 118, 102;

·       22 - 28 IV               Łopatki 141, 105, 104, 93, 94, 96, 137, 137A;


INTENCJE  MSZALNE

31 marca – 7 kwietnia 2024 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

godz. 6.00           za parafian

godz. 9.00           + Łucja (18 rocz. śm.), Konstanty i Andrzej Muzalewscy oraz Zygmunt Łączyński

godz. 11.00        o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Angeliki z okazji 30-tych urodzin

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 1 kwietnia 2024 r.

godz.   9.00         + Alojzy i Stanisława Przystalscy i zmarli z obojga stron

godz. 11.00        + Edward Weiher (12 rocz. śm.) oraz Małgorzata Szot 

WTOREK WIELKANOCNY – 2 kwietnia 2024 r.

godz. 18.00        + Elżbieta Antowska (int. od uczestników pogrzebu) 

ŚRODA WIELKANOCNA – 3 kwietnia 2024 r.

godz. 18.00        + ks. Henryk Trąpczyński (int. od uczestników pogrzebu) 

CZWARTEK WIELKANOCNY – 4 kwietnia 2024 r.

godz. 18.00        + Wiesław Piskorski (int. od uczestników pogrzebu) 

PIĄTEK WIELKANOCNY – 5 kwietnia 2024 r.

godz. 18.00        o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla s. Moniki z okazji urodzin 

SOBOTA WIELKANOCNA – 6 kwietnia 2024 r.

godz. 9.00           + Kazimierz Szyszkowski (int. od uczestników pogrzebu) 

II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024 r.

godz.   9.00         + Janina i Bolesław Ludwikowscy

godz. 11.00        + Eugeniusz, Jadwiga, Alfons Dąbrowscy oraz zmarli z rodziny


ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA DIECEZJALNEGO

 

Drodzy diecezjanie! Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

W każdej Mszy św. powtarzamy: „Wybaw nas, Panie, od zła wszelkiego i obdarz nasze czasy pokojem. Wspomóż nas w swoim miłosierdziu, abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni nadziei oczekiwali przyjścia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa”. Ta modlitwa wyraża zaufanie Bogu, który jest fundamentem nadziei – nie jakiemukolwiek bogu, ale Bogu, który ma ludzkie oblicze i umiłował nas aż do końca (por. Spe salvi, 31). Papież Franciszek stwierdził, że to Jezus jest imieniem i obliczem miłości Boga do każdego z nas. On swoją męką i śmiercią wybawił nas od grzechu i zamętu, a Jego zmartwychwstanie jest zadatkiem naszego zmartwychwstania. Natomiast pierwszym darem Zmartwychwstałego jest pokój.

Żyjemy w świecie zamętu, wojen i konfliktów, tych potężnych i krwawych pomiędzy państwami, ale również tych, które dotyczą narodu, lokalnych wspólnot czy rodzin. Towarzyszy nam nowy wyścig zbrojeń i pomieszanie pojęć, w którym neguje się nawet wartość ludzkiego życia. Dlatego życzę, aby nasze rodziny były zgodne i szczęśliwe, pełne wiary i zaufania do Boga. Przekazuję również życzenia pokoju i nadziei, że z Bogiem możemy przezwyciężyć wszelkie niebezpieczeństwa i lęki. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak bardzo potrzebujemy pokoju. W Biblii jego owocem jest nie tylko brak wojny i zamętu, ale również szczęście, powodzenie, a nawet dobre zdrowie.

Za dwa miesiące będziemy świętować 25. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Toruniu i wyniesienia przez niego na ołtarze bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Można dostrzec w tych wydarzeniach zamysł Bożej Opatrzności, ponieważ w czasie zamętu są oni dla nas umocnieniem. Święty Papież posługiwał w Kościele w trudnym okresie przemian i napięć, ale przez wierność Ewangelii, odwagę głoszenia prawdy oraz roztropność i szacunek dla każdego człowieka stał się przewodnikiem oraz autorytetem duchowym i moralnym dla świata. Bł. Stefan Wincenty Frelichowski w pełnym nienawiści obozie zagłady był dobrym kapłanem, modlił się i pomagał w modlitwie innym, troszczył się o bliźnich i tym samym niósł nadzieję i wprowadzał pokój. Prosimy zatem naszych świętych patronów, aby wspierali nas w czynieniu dobra, bronili przed grzechem i zamętem oraz pomagali żyć szczęśliwie w przyjaźni z Bogiem i ludźmi!

Drodzy Diecezjanie i Goście!

Na Święta Zmartwychwstania i okres wielkanocny przekazuję najserdeczniejsze życzenia! Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy radością serca, zdrowiem duszy i ciała. Niech podniesie na duchu, doda sił oraz wzmocni miłość! „A Bóg niech Wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście mocą Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję” (Rz 15, 13).

Z serdecznymi życzeniami, modlitwą i błogosławieństwem.

Wasz biskup Wiesław


Życzenia Pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy: