sobota, 1 czerwca 2024

IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r. 

1.         Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie naszego odpustu. Bóg zapłać parafiankom za ciasto oraz przygotowanie gościny odpustowej.

2.         Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Szczególne Bóg zapłać parafianom, którzy przygotowali piękne ołtarzy oraz druhom z OSP Książki za przewodzenie procesjom, niesienie baldachimu podczas procesji i zabezpieczanie przebiegu procesji. Bóg zapłać także LSO, paniom niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz osobom pomagającym przy nich i dzieciom I-komunijny, które szły w procesji.

3.         Procesje w oktawie Bożego Ciała – dziś po mszy o 8.00, od poniedziałku do czwartku po mszy o 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy poświecenie ziół i wianków. W szczególnie do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała zapraszam dzieci I-komunijne.

4.         Dziś na Mszę św. o 10.00 i krótkie spotkanie po nim w sprawie I Komunii św. w 2025 r. zapraszam dzieci klasy II i ich rodziców.

5.         Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy, za wyjątkiem piątku. W piątek od 15.00 adoracja Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy czerwcowym. Podczas adoracji okazja do spowiedzi z racji I piątku miesiąca.

6.         W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wyjątkowo o 15.30, ze względu na mój wyjazd na odpust do Otłoczyna. Z racji przypadającej uroczystości w ten piątek nie obowiązuję nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N. M. P.

7.         Msze św. w tygodniu o 18.00, za wyjątkiem piątku i soboty. W piątek msza o 15.30, a w sobotę msza o 9.00 i 9.30. W środę dodatkowo msza o 17.30.

8.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 1501,50 zł, a z Bożego Ciała wyniosła 1219,50 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta remontowa.

9.         W następną niedzielę odbędzie się akcje „Ciasto do kawy - młodzież do Hartowca”. W ramach tej akcji w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można zakupić ciasto upieczone przez młodzież i w ten sposób pomóc naszej młodzieży w zbiórce na wakacyjny wyjazd na Diecezjalne Dni Młodych.

10.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz za ofiarowane kwiaty do kościoła. Proszę o zorganizowania przez parafian z ulicy ul. Północna 16;

·        10 – 16 VI      ul. Północna 18;

·        17 – 23 VI      ul. Głowna, ul. Olsztyńska 1, ul. Bankowa 2, ks. Kujawskiego 1;

·        24 – 30 VI      ul. Północna 20.

11.    W najbliższy piątek przypada 25. rocznica wizyty Św. Jana Pawła II w Toruniu i beatyfikacji Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Z tej racji Biskup Diecezjalny Wiesław Śmigiel zaprasza do udziału w uroczystościach dziękczynnych. Program szczegółowy obchodów znajduje się na plakacie w gablotce.

INTENCJE  MSZALNE

2 - 9 czerwca 2024 r. 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 czerwca 2024 r.

godz. 8.00           + Jan Buczkowski (z okazji imienin i urodzin) i zmarli z rodziny

godz. 10.00        + Alojzy i Stefania Rydzik 

PONIEDZIAŁEK - 3 czerwca 2024 r. – Śśw. Męczenników Karola Lwangi i Tow. wsp.

godz. 18.00        + Antonina, Franciszek, Leon, Benedykt Słoma 

WTOREK – 4 czerwca 2024 r.

godz. 18.00        + Roman Balcerowicz (int. od Domu Pogrzebowego Michna) 

ŚRODA –  5 czerwca 2024 r. – św. Bonifacego, bpa i męcz, wsp.

godz. 17.30        + Andrzej Fijołek (2 rocz. śm.)

godz. 18.00        + Zdzisław Huczwa i Władysławę Ożóg (int. w rocz. śm. od rodziny Ożóg) 

CZWARTEK – – 6 czerwca 2024 r. – bł. Marii Karłowskiej, dz. wsp. dow.

godz. 18.00        + Regina i Jan Hanusin 

PIĄTEK – 7 czerwca 2024 r. - Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość

godz. 15.30        za parafian 

SOBOTA – 8 czerwca 2024 r. - Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, wsp.

godz. 9.00           + Wiktoria i Edmund Lewandowscy oraz Monika i Jerzy Lisiccy

godz. 9.30           + Henryk Trąpczyński (int. z okazji urodzin od Krysi z Adamem i synami) 

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 czerwca 2024 r.

godz. 8.00           + Krzysztof Mierzwa (8 rocz. śm.), Eugenia i Eugeniusz Mierzwa oraz Jadwiga i Stanisław Gajewscy

godz. 10.00        + Ryszard Filipski (3 rocz. śm.) i Edmund Filipski (24 rocz. śm.)