sobota, 19 października 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 października 2019 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 października 2019 r.

1.         Dziś o 10.00. w ramach obchodów Dnia Papieskiego w naszej parafii i projektu „Dar na Stulecie” dzieci z naszej szkoły wraz z Zespołem Nefes, przedstawią program artystyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Zespół Nefes także zapewni oprawę muzyczną podczas liturgii mszy o 9.00 i 11.00. Serdeczne Bóg zapłać s. Hiacyncie i Zespołowi Nefes oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Książkach za wszelki trud związany z dzisiejszym występem.
2.         Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny, po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.
3.         We wtorek w liturgii czcimy św. Jana Pawła II, papieża. Z racji, że jest on patronem województwa kujawsko-pomorskiego jest to dla nas uroczystość.
4.         Różaniec w dni powszednie o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wraz z różańcem.
5.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką, a zakończymy o 17.00 różańcem w piątek od godz. 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
6.         Msze święte w tym tygodniu o 17.30.
7.         Chorych z Komunią św. odwiedzę w sobotę od godz. 8.30. Proszę p. Keslera o obwiezienie mnie po chorych.
8.         W czwartek 31 X 2019 r. zapraszamy dzieci do udziału w zabawie terenowej – „Podchody ze świętymi”. Rozpoczęcie - przed kościele o 18.00. Planowany jest przemarsz na cmentarz parafialny i do 5 punktów w terenie i zakończenie w GOK. Zgody rodziców są na stoliku i można je też dostać u p. Magdaleny. Zgody należy oddać do środy włącznie do ks. proboszcz lub p. Magdaleny.
9.         Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 1414 zł. Dodatkowo od 16 września br. do dziś złożono 6 ofiar na remonty na kwotę 370 zł. Natomiast do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiarowano 406,50 zł. Bóg zapłać.
10.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty. O organizację sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Książek, ul. Słoneczna 1, 3, 5 i Morenowa 1, 3.
11.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.
12.    Na stoliku pod chórem są wyłożone karteczki do wypominek. Zmarłych do wypominek rocznych można zgłaszać po Mszach świętych w biurze parafialnym albo wypisaną kartkę w kopercie z ofiarą można oddać po mszach w zakrystii. W ramach wypominek jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych 2 listopada po mszach. Zmarłych do wypominki jednorazowych można oddawać wypisanych na kartkach po mszach w zakrystii albo w biurze. Natomiast kartki ze zmarłymi do wypominek listopadowych (w środy z Nowenną) proszę oddawać każdorazowo w środy przed nowenną w zakrystii.
13.    Intencję za zmarłych na następny rok, będę przyjmował w listopadzie. Dokładny termin podam w pierwszą niedzielę listopada. Wcześniej proszę o zgłoszenie się osób, które chcą zamówić intencje z racji jubileuszu ślubu lub innych ważnych wydarzeń rodzinnych niezwiązanych ze zmarłymi.
14.    W dniu 1 listopada Msze święte będą jak w niedzielę czyli o 7.30, 9.00 i 11.00. Po Msza św. w kościele o godz. 11.00 będzie procesja na cmentarz parafialny. Modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym po Mszy św. o godz. 9.00.

INTENCJE  MSZALNE
20 - 27 października 2019 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 październik 2019 r.
godz. 7.30            + Wacław i Bogusław Wiśniewscy (z okazji rocznicy śmierci) oraz zmarli z rodziny
godz. 9.00            dziękczynna w 1 rocz. ślubu Dagmary i Jana (int od uczestników ślubu)
godz. 11.00          + Janinę i Jana Badach

PONIEDZIAŁEK – 21 październik 2019 r.
godz. 17.30          + Zenon Tylmanowski (24 rocz. śm.)

WTOREK – 22 październik 2019 r. - św. Jana Pawła II, pp., patrona województwa – urocz.
godz. 17.30         za parafian

ŚRODA – 23 październik 2019 r.
godz. 17.30         + Krystynę Klimek (1 rocz. śm –int od córki)

CZWARTEK – 24 październik 2019 r.
godz. 17.30         + Katarzynę Berg (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)  

PIĄTEK – 25 październik 2019 r.
godz. 17.30         + Joannę Mazurkiewicz oraz Stanisław i Grzegorz Mazurkiewicz

SOBOTA – 26 października 2019 r.
godz. 17.30          + Alfreda Wojciechowskiego (6 rocz. śm.) oraz Jadwigę i Stefana Wojciechowskich

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 październik 2019 r.
godz. 7.30            + Mariannę, Leona i Bernadetę Galczewskich i zmarłych z rodziny Bukałów
godz. 9.00            + Irenę, Jana i Katarzynę Rogowskich
godz. 11.00          + Mariana Fortuńskiego (11 rocz. śm.)