sobota, 26 października 2019

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 października 2019 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 października 2019 r.

1.         Różaniec w poniedziałek, środę i czwartek o 17.00, a we wtorek o 9.30. Dzieci zapraszam na różnice w środę.
2.         Msza święta w poniedziałek, środę i czwartek o 17.30, a we wtorek o 9.00.
3.         W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze w kościele o 7.30, 9.00 11.00. Po mszy o 11.00 procesja na cmentarz parafialnym i modlitwy na nim. Modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym po mszy o 9.00. We Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ten dzień przypada też I piątek miesiąca. Spowiedzi z tej okazji w tym dniu przed mszami oraz w tygodniu przed różańcem.
4.         W sobotę przypada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o 9.00 i  11.00. Po mszach wypominkami jednorazowe za zmarłych. Zmarłych do tych wypominek można oddawać wypisanych na kartkach po mszach w zakrystii albo w biurze. Po mszy o 9.00 rozpocznie się wypominkami za zmarłych Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia o 10.00.
5.         1 XI po południu i 2 XI pod zwykłymi warunkami w każdym kościele można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Od 1 – 8 XI (raz dziennie) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam (choćby tylko w sposób duchowy) jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Zachęcam do tej formy pomocy zmarłym.
6.         Intencja na listopad dla Róż Różańcowych – za dusze w czyśćcu cierpiące. Jest listopadowy numer Zwiastuna Różańcowego.
7.         Od następnej niedzieli czyli od 3 listopada nie będzie mszy o godz. 7.30. Msze w niedziele będą o godz. 9.00 i 11.00.
8.         W czwartek 31 X 2019 r. odbędzie się zabawa terenowa – „Podchody ze świętymi” dla dzieci, które się na nią zgłosiły. Rozpoczęcie - przed kościołem o 18.00. Prosimy rodziców, aby dzieciom zapewnili stosowny ubiór do pogody, latarki i kamizelki odblaskowe oraz numer kontaktowy do rodzica. Planowane zakończenie o ok. 20.30 w GOK-u, skąd rodzice odbierają dzieci.
9.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 672,50 zł, a do puszek na misje ofiarowano 254 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. 1 i 2 listopada kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza.
10.   Rodzina śp. ks. Ryszarda Grzeszczuka ufundowała wieczną lampkę do naszego kościoła jako pamiątkę po Nim. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam im serdeczne Bóg zapłać za to.
11.   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty. O organizację sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Książek, ul. Spacerowa 13, 19, 23 i Słoneczna 6, Morenowa 2
12.   Bóg zapłać p. Keslerowi za obwiezienie ks. misjonarza po chorych.
13.   Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.
14.   Zmarłych do wypominek rocznych można zgłaszać po mszach w biurze parafialnym albo wypisaną kartkę w kopercie z ofiarą można oddać po mszach w zakrystii. Kartki ze zmarłymi do wypominek listopadowych (będą one w środy z Nowenną) proszę oddawać każdorazowo w środy przed nowenną w zakrystii.
15.   Intencję za zmarłych na następny rok, będę przyjmował w listopadzie. Dokładny termin podam w pierwszą niedzielę listopada. Wcześniej proszę o zgłoszenie się osób, które chcą zamówić intencje z racji jubileuszu ślubu lub innych ważnych wydarzeń rodzinnych niezwiązanych ze zmarłymi. 


INTENCJE  MSZALNE
27 października - 3 listopada 2019 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 październik 2019 r.
godz. 7.30            + Mariannę, Leona i Bernadetę Galczewskich i zmarłych z rodziny Bukałów
godz. 9.00            + Irenę, Jana i Katarzynę Rogowskich
godz. 11.00          + Mariana Fortuńskiego (11 rocz. śm.)

PONIEDZIAŁEK – 28 październik 2019 r.Śśw. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, święto
godz. 17.30        + Stefan Wiśniewski (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

WTOREK – 29 październik 2019 r.
godz. 9.00          za parafian

ŚRODA – 30 październik 2019 r.
godz. 17.30        + Kazimierz Kesler (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

CZWARTEK – 31 październik 2019 r.
godz. 17.30        + Zdzisław Krause (int. od Zakładu Pogrzebowego Hades)

PIĄTEK – 1 listopada 2019 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych
godz. 7.30           + Eugeniusza Mierzwę (19 rocz. śm.)
godz. 9.00           + Jan, Barbara, Teresa i Feliks Kwiatkowscy
godz. 11.00        + za wszystkich zmarłych

SOBOTA – 2 listopada 2019 r. - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
godz. 9.00          + za wszystkich zmarłych
godz. 11.00        + Eugeniusza i Alfonsa Dąbrowskich i zmarłych z rodziny


XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 listopada 2019 r.
godz. 9.00          + Wiktorię i Edmunda Jaranowskich, Ewę i Jana Osińskich, Małgorzatę Studzińską
godz. 11.00        + Gertrudę i Władysława Klinikowskich oraz Renatę Tura