sobota, 17 października 2020

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.

 

1.         Od 17 X 2020 r. liczba osób modlących się w naszym kościele nie może przekraczać 125 (na dole kościoła 103 i 22 osoby na chórze), gdyż jest ograniczenie: 1 osoba na 4 m2. Osoby modlące się w kościele mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

2.         Ze względu na organicznie ilości osób modlących się w kościele dziś i w następną niedziele będzie dodatkowa Msza święta o godz. 11.15.

3.         Ze względu na ograniczania liczba osób modlących się w kościołach Biskup Toruński udzielił dyspensa od uczestnictwa we mszy niedzielnej. Zachęcam jednak, aby w miarę możliwości uczestniczyć we mszy w kościele. Osoby korzystające z dyspensy proszę o modlitwę w domach biorąc udział w mszy transmitowanej przez media.

4.         Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny, po mszach zbiórka do puszek na misje. Dziś też jest Dzień modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia.

5.         We czwartek w liturgii czcimy św. Jana Pawła II, papieża. Z racji, że jest on patronem województwa kujawsko-pomorskiego jest to dla nas uroczystość.

6.         Msze święte w tym tygodniu o 17.30, za wyjątkiem wtorku i soboty. We wtorek i w sobotę msza o godz. 9.00.

7.         Różaniec w dni powszednie o godz. 17.00, za wyjątkiem wtorku i soboty. We wtorek  i sobotę różaniec ok. godz. 9.30. Nowenna w środę wraz z różańcem.

8.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia, a zakończymy o 17.00 różańcem, w piątek od godz. 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

9.         Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 902 zł. Dodatkowo od 23 września br. do dziś złożono 6 ofiar na remonty na kwotę 900 zł. Natomiast do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiarowano 207 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10.    Szczególe Bóg zapłać p. Janowi Zarembskiemu i firmie Maszdrol za wykonanie metalowych elementów potrzebnych do osadzenia drzwi wejściowych do kościoła. Bóg zapłać także p. Sławomirowi Minkowskiemu oraz wszystkim innym osobom, które pomogły zdjąć i zamontować z powrotem drzwi od kościoła podczas prac przy schodach do kościoła.

11.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarowane do kościoła kwiaty.

12.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

13.    Na stoliku pod chórem są wyłożone karteczki do wypominek. Zmarłych do wypominek rocznych można zgłaszać po mszach w biurze parafialnym albo w zakrystii. (Proszę wypisaną kartkę z ofiarą włożyć w kopertę). W ramach wypominek jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych 2 listopada. Zmarłych na wypominki jednorazowych, za których będziemy się modlić po mszach w Dzień Zaduszny można (w kopercie z ofiarą) także oddawać po mszach w zakrystii lub w biurze. Natomiast zmarłych do wypominek listopadowych (w środy z Nowenną) proszę oddawać każdorazowo w środy przed nowenną w kościele. Ofiary z wypominek są przeznaczone na cele parafialne – w tym roku na zapłacenie prac remontowych.

14.    Intencję za zmarłych na następny rok, będę przyjmował w listopadzie. Dokładny termin podam w pierwszą niedzielę listopada. Wcześniej proszę o zgłoszenie się osób, które chcą zamówić intencje z racji jubileuszu ślubu lub innych ważnych wydarzeń rodzinnych niezwiązanych ze zmarłymi.


INTENCJE  MSZALNE

18 - 25 października 2020 r.


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 październik 2020 r.

godz. 8.00            + Wacław (10 rocz. śm.) i Bogusław Wiśniewscy

godz. 10.00          dziękczynna z okazji 40 rocz. ślubu Haliny i Andrzeja

godz. 11.15          w intencji chorych i Służby Zdrowia

  

PONIEDZIAŁEK – 19 październik 2020 r.

godz. 17.30          + Antoninę i Franciszka oraz Leona i Benedykta Słomów

 

WTOREK – 20 październik 2020 r. św. Jana Kantego, prb., wsp.

godz. 9.00           za parafian

 

ŚRODA – 21 październik 2020 r.

godz. 17.30         + Wojciech Pięcek (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)  

 

CZWARTEK – 22 październik 2020 r. - św. Jana Pawła II, pp., patrona województwa – urocz.

godz. 17.30         + Jerzego Kwiatkowskiego (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)  

 

PIĄTEK – 23 październik 2020 r.

godz. 17.30         + Krystynę Klimek (2 rocz. śm.)

 

SOBOTA – 24 października 2020 r.

godz. 9.00            + Zbigniewa Nowaka

  

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 październik 2020 r.

godz. 8.00            + Alfreda Wojciechowskiego (7 rocz. śm.) oraz Jadwigę, Stefana i Mariana Wojciechowskich

godz. 10.00          + Jana i Janinę Badach

godz. 11.15          za parafian