sobota, 26 grudnia 2020

Niedziela – 27 grudnia 2020 r. Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto

Niedziela – 27 grudnia 2020 r.

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto

1.         W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Po mszach zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

2.         Bóg zapłać tym, którzy podarowali, wycieli, przywieźli, postawili i przystroili choinki. Bóg zapłać także za wykonanie żłóbka oraz dekoracji świątecznych. Bóg zapłać Radnym za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać również wszystkim, którzy przygotowali Pasterkę na dworze o godz. 20.00.

3.         We czwartek ostatni dzień roku 2020. O godz. 15.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

4.         W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Msze św. o 9.00 i 11.00 oraz dodatkowo o 17.00 - jeśli będą chętni (proszę się zgłaszać do 30 XII). Będzie też msza z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki - 31 XII o 16.00.

5.         W piątek – 1 stycznia 2021 przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi za racji I piątku w czwartek podczas adoracji

6.         Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc styczeń - o pokój na świecie. Jest świąteczny numer Zwiastuna Różańcowego.

7.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła: 430 zł Bóg zapłać za złożone ofiary. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na misje.

8.         Ze względu na limity uczestników liturgii (może być 33 modlących) osoby pragnące uczestniczyć we mszy w Nowy Rok i w niedzielę proszę o zapisanie się telefonicznie +48 690 894245.

9.         Osoby, które mają sprawy do załatwienia w biurze parafialnym proszę o wcześniejsze umówienie się telefoniczne – 690 894245.

10.    Można nabyć świąteczny numeru Niedziela (z kalendarzem) w cenie 10 zł.

11.    Bóg zapłać p. Janowi Zarembskiemu i firmie Maszdrol za wykonanie poręczy do kościoła.

12.    Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, w tym roku nie odbędzie się w dotychczasowej formie. Ze względu na epidemię nie ma możliwości, abym chodził od domu do domu z ministrantami i organistą. Od 4 stycznia 2021 r. będę zapraszał przedstawicieli Rodzin wg tras kolędowych na Mszę sprawowaną w Ich intencji o godz. 17.00. Będziemy modlić się wspólnie o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Proszę o przyniesienie wody, którą poświęcimy podczas liturgii. Będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej oraz ofiary dla Pana Organisty i ministrantów. W wyjątkowych sytuacjach będzie możliwość indywidualnego umówienia się na odwiedziny kolędowe w domu, jednak prosiłbym o odłożenie takich wizyt na czas po ustaniu pandemii.

27 grudnia 2020 r. – 3 stycznia 2021 r.

NIEDZIELA – 27 grudnia 2020 r.- Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto

godz. 7.30            za parafian

godz. 9.00            + Bernarda Pachciarka (int. z okazji urodzin od wnuków i prawnuczek)

godz. 11.00          + Jadwigę i Alfonsa Dąbrowskich

PONIEDZIAŁEK – 28 grudnia 2020 r. - świętych Młodzianków, męczenników, święto

godz. 16.00         chrzest Oliwii (bez mszy)

godz. 17.00         + Annę, Jana i Bronisława Marek oraz zmarłych z rodziny Marków

WTOREK – 29 grudnia 2020 r. - V dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, święto

godz. 9.00           + Dawida Kilmiuk (int. z okazji urodzin i imienin od chrzestnej)

ŚRODA – 30 grudnia 2020 r. - VI dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, święto

godz. 9.00            + Eugeniusza (int. okazji imienin) i Jadwigi oraz Alfonsa Dąbrowskich

CZWARTEK - 31 grudnia 2020 r. - VII dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, święto

godz. 15.30          adoracja i nabożeństwo na zakończenie roku

godz. 16.00          + Wojciech Pięcek (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

PIĄTEK – 1 stycznia 2021 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

godz. 9.00      + Jarosław Skóra (int. od kolegów i koleżanek z Międzyzakładowego Nadwiślańskiego Związku Zawodowego)

godz. 11.00          + Helenę Wzorek

godz. 17.00         + Wojciech Zmarzły

SOBOTA – 2 stycznia 2021 r. - św. Bazylego i Grzegorza, bpów i drów Kościoła, wsp.

godz. 17.00          + Maria Sieradzka (1 rocz. śm.)

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2021 r.

godz. 7.30            za parafian

godz. 9.00            + Jana Galczewskiego (1 rocz. śm.) oraz Bernadetę i Henryka

godz. 11.00          + Ewę i Jana Breś i Annę Mazurek