sobota, 28 sierpnia 2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 r.

 

1.         Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli we mszy świętej odpustowo-dziękczynnej za tegoroczne plony. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Dożynek Gmino-Parafialnych. Dziękuję bardzo GOK w Książkach za wieniec i chleby oraz przygotowanie dekoracji dożynkowych w kościele. Bóg zapłać osoby, które podarowały ze swoich plonów na tegoroczne dożynki warzywa, owoce, oraz kwiaty oraz zespołowi Książkowianka za upiększenie liturgii śpiewem. Bóg zapłać także za ofiarowane ciasto na gościnę odpustową.

2.         We środę rozpoczęcie roku szkolnego. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 i 9.00.

3.         W czwartek 2 wrześnie 2021 r. zapraszam na Mszę w intencji pomordowanych i poległych podczas II wojny światowej, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 przy pomniku w Książkach  przy drodze Książki-Brudzawki.

4.         W piątek okazja do spowiedzi z racji I piątku i rozpoczęcia roku szkolnego podczas adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy o 17.30 Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy, a zakończymy o 18.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

5.         Chorych z Komunią świętą będę odwiedzał w sobotę od godz. 9.30.

6.         W niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom.

7.         W niedzielę 5 września 2021 r. po Mszy o godz. 10.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy II.

8.         Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski niedziela 5 września br. będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. W tym dniu będziemy prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach będzie zbiórka do puszek na ich rzecz.

9.         Msze św. w tym tygodniu: we wtorek o 9.00; w środę o 8.00 i 9.00; w czwartek, piątek i sobotę 18.00. W czwartek dodatkowo msza przy pomniku o 11.00. Natomiast w poniedziałku o 13.00 pogrzeb śp. Moniki Oszczęda. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 796 zł, a z 26 VIII – 695 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

11.    Róże Różańcowe proszę we wrześniu o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli i katechetów rozpoczynających rok szkolny. Jest nowy numer Zwiastuna Różańcowego.

12.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

13.    Dziś w Rywałdzie ostatnie spotkanie z cyklu „Wieczór z Prymasem”. Rozpocznie się ono mszą św. o 17.00 z homilią ks. bpa Józefa Szamockiego a po niej konferencja dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego pt. „Wizerunki maryjne koronowane przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego w granicach obecnego województwa kujawsko-pomorskiego: Markowice, Bydgoszcz, Pieranie, Toruń, Rywałd, Obory”.

14. W poniedziałek i środę biuro parafialne będzie nieczynne.

 

INTENCJE  MSZALNE

29 sierpnia – 5 września 2021 r.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 r.

godz. 8.00           + Władysława Zubrzyckiego i Marię Kamińską

godz. 10.00        + Gabriela Owsianika (z okazji urodzin)


PONIEDZIAŁEK – 30 sierpnia 2021 r.

godz. 13.00        pogrzeb: + Moniki Oszczęda

WTOREK – 31 sierpnia 2021 r.

godz. 9.00          za parafian

ŚRODA – 1 września 2021 r.

godz. 8.00           msza na rozpoczęcie roku szkolnego

godz. 9.00           msza na rozpoczęcie roku szkolnego

CZWARTEK – 2 września 2021 r.

godz. 11.00        za pomordowanych - msza przy pomniku Książki-Brudzawki

godz. 18.00        + Jadwiga Roszkowska (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

PIĄTEK –  3 września 2021 r. –  Grzegorza Wielkiego, pp. i dra Kła, wsp

godz. 18.00        + Bogdan Pacholski (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

SOBOTA – 4 września 2021 r.

godz. 16.00        ślub: Angeliki i Mateusza

godz. 18.00        + Stefan Krelski i Marek Trzonek


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 r.

godz. 8.00           + Gabrielę, Leokadię i Jana Ustrzyckich oraz Weronikę Janowską

godz. 10.00        + Ewę i Jana Breś oraz Annę Mazurek