sobota, 4 września 2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 r.

 

1.         Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziś modlimy się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po mszach jest zbiórka do puszek na ich rzecz.

2.         Dziś po Mszy o godz. 10.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy II.

3.         We środę 8 IX obchodzimy święto Narodzenia N. M. P. czyli Matki Bożej Siewnej. Msza święta z poświeceniem ziarna siewnego i nasion o 9.00, a Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed tą mszą.

4.         Członków Żywego Różańca zapraszam w środę na mszę o 9.00 i spotkanie po niej.

5.         Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia w piątek od 17.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

6.         W sobotę 11 września 2021 r. w Rywałdzie od godz. 11.00 będzie Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie przeżywany pod hasłem „Czas to Miłość…”. Zachęcam młodzież do udziału. Program jest wywieszony w gablocie.

7.         Spotkanie przygotowawcze przed I Komunią św. dla dzieci z klasy III w przyszłą niedzielę po mszy o 10.00.

8.         Uroczystości odpustowe w Rywałdzie w tym roku, ze względu na beatyfikację kard. Wyszyńskiego będą w niedzielę - 19 września 2021 r. Na odpust jest planowana piesza pielgrzymka do Rywałdu z Wąbrzeźna, którą planujemy gościć na postoju w Książkach. Zamierzy także z nimi wyruszyć na pieszą pielgrzymkę. W następną niedzielę będzie zbiórka od puszek na ugoszczenie pielgrzymów.

9.         W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XI Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „W blasku ojcostwa”.

10.    Msze święte w tym tygodniu: w poniedziałek, czwartek i piątek o 18.00, a we wtorek, w środy i soboty o 9.00.

11.    W środę po mszy biuro parafialne będzie nieczynne.

12.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 712,50 zł, natomiast ze mszy pod pomnikiem 166 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków, a za tydzień na ugoszczenie pielgrzymów. W następną niedzielę będzie kolekta remontowa.

13.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

14.    Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i za ofiarowane do kościoła kwiaty. Bóg zapłać także za kwiaty do kościoła rodzinie śp. Stanisławy Polcyn.

15.    Od dnia 26 czerwca 2021 r. w obiektach kultu religijnego (przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m) liczba uczestników liturgii nie może być większa niż 75% obłożenia budynku (oprócz osób sprawujących kult religijny). Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych. Jest też nakaz zakrywania ust i nosa.


INTENCJE  MSZALNE

5 – 12 września 2021 r.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 r.

godz. 8.00           + Gabrielę, Leokadię i Jana Ustrzyckich oraz Weronikę Janowską

godz. 10.00        + Ewę i Jana Breś oraz Annę Mazurek

PONIEDZIAŁEK – 6 września 2021 r.

godz. 18.00        + Monika Oszczęda (int. od Zakładu Pogrzebowego Michna z Wąbrzeźna)

WTOREK – 7 września 2021 r.

godz. 9.00           za parafian

ŚRODA – 8 września 2021 r. – Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, święto

godz. 9.00           dziękczynna za wszystkie członkinie od Róży Różańcowej Matki Bożej Rywałdzkiej

CZWARTEK – 9 września 2021 r.

godz. 18.00        + Bernadetę Olszewską (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

PIĄTEK – 10 września 2021 r.

godz. 18.00        + Jadwiga Pacyna (int. od Reginy)

SOBOTA – 11 września 2021 r.

godz. 9.00           dziękczynna z okazji 18 urodzin Zuzanny

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 września 2021 r.

godz. 8.00           + Ryszarda Mikowskiego

godz. 10.00        + Kazimierza Sławińskiego (13 rocz. śm.) i Jana Wałacha, dziadków Badalewskich i Skwarków oraz zmarłych z rodziny Badalewskich