sobota, 13 listopada 2021

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 listopada 2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 listopada 2021 r.

 

1.         Dziś już po raz piąty przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o ubogich w naszych modlitwach i bądźmy wrażliwi na ich potrzeby.

2.         Dziś także w Kościele w Polsce przeżywamy 13 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zadedykowany jest on mieszkańcom Libanu. Po mszach zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany.

3.         W poniedziałek i wtorek mszy nie będzie, a biuro parafialne będzie nieczynne, gdyż będę odprawiał swoje kapłańskie rekolekcje. W sytuacji nagłej konieczności wezwanie kapłana do chorego proszę o kontakt z ks. Jackiem Dudzińskim - proboszczem z Wąbrzeźna -  503 188 271. W sprawach pilnych kontakt ze mną -  690 89 42 45 (proszę o smsa – oddzwonię jak będę mógł). Proszę o modlitwę o dobre przeżycie rekolekcji dla księży którzy będą je odprawiać.

4.         W środę przed Mszy święte Nowenna z wypominkami. Kartki ze zmarłymi do tych wypominek można oddawać w środy przed nowenną.

5.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia w piątek od godz. 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

6.         W następną niedzielę jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszach wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

7.         Za tydzień w niedzielę Siostry Służebniczki Maryi z Wąbrzeźna podczas mszy przybliżą nam postać bł. Edmunda Bojanowskiego założyciela ich Zgromadzenia. Po mszach będzie można nabyć książki, kolorowanki dla dzieci, magnesy, figurki, breloczki i różańce przytulańce.

8.         Msze święte w tym tygodniu o 17.00, za wyjątkiem poniedziałku i wtorku. W poniedziałek i wtorek mszy nie będzie.

9.         W odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego KEP abp Stanisława Gądeckiego o zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej w niedzielę 21 listopada br. po mszach będzie zbiórka do puszek na ten cel.

10.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 679 zł, natomiast z 11 XI kolekta wyniosła 200 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta remontowa.

11.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarowane kwiaty do kościoła.

12.    Zmarłych do wypominek rocznych można jeszcze zgłaszać po mszach. (Proszę wypisaną kartkę z ofiarą włożyć w kopertę).

13.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

14.    Pragnę zaprosić wszystkich wiernych z parafii na spotkanie drogi synodalnej. Spotkanie rozpocznie się w piątek 26 listopada 2021 r. o godz. 18.00 w kościele. W szczególności proszę o uczestnictwo członków rady parafialnej, służbę liturgiczną, członków Żywego Różańca, przedstawicieli młodzieży i wszystkich chętnych. Na tym spotkanie grupy synodalnej uczestnicy podejmują refleksję nad tematami z Ankiety synodalnej. Ta ankieta jest wyłożona na stolikach pod chórem – zachęcam do zabrania i do przygotowania się do tego spotkania przez osobistą refleksję nad nią.


INTENCJE  MSZALNE

14 - 21 listopada 2021 r.

 

XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 r.

godz. 9.00           + Zdzisław Słomczewski (1 rocz. śm.)

godz. 11.00        + Tadeusz Kadela z zmarli z rodziny


PONIEDZIAŁEK – 15 listopada 2021 r.

nie ma Mszy świętej

WTOREK – 16 listopada 2021 r.

nie ma Mszy świętej

ŚRODA – 17 listopada 2021 r. św. Elżbiety Węgierskiej, zak., wsp.

godz. 17.00        + Annę Bojdo (z okazji urodzin) oraz zmarłych z obojga stron

CZWARTEK – 18 listopada 2021 r. bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz. wsp.

godz. 17.00        + Zbigniew Scheffler (2 rocz. śm.)

PIĄTEK – 19 listopada 2021 r.

godz. 17.00        Stefanię Nowak (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

SOBOTA – 20 listopada 2021 r. - św. Rafała Kalinowskiego, prb., wsp.

godz. 16.00        chrzest Agaty (bez mszy)

godz. 17.00        + rodziców Stanisława i Bronisławę Pęcka oraz żonę Jadwigę


NIEDZIELA - Jezus Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

godz. 9.00           + Cecylię Wiśniewską (4 rocz. śm.)

godz. 11.00        + Bernard Komorowski (5 rocz. śm.)