sobota, 6 listopada 2021

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 listopada 2021 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 listopada 2021 r.

1.         Dzisiejsza niedziela – 7 listopada jest w naszej diecezji Niedzielą modlitwy za Synod.

2.         Od dzisiejszej niedzieli do Wielkanocy włącznie msze w niedziele będą o 9.00 i 11.00.

3.         W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości i 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele w tym dniu o godz. 9.00, po niej o godz. 10.00 w GOK w Książkach będzie uroczysta akademia przygotowana przez Szkołę Podstawową w Książkach.

4.         W środę po Mszy święte Nowenna z wypominkami. Kartki ze zmarłymi do tych wypominek można oddawać w środy przed nowenną w zakrystii.

5.         Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia w piątek od godz. 16.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

6.         Msze w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o 9.00, natomiast w środę i piątek o 17.00. W poniedziałek o 11.00 pogrzeb śp. Mariana Walaska. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

7.         Następna niedziela już po raz piąty z inicjatywy Ojca świętego Franciszka, jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Ubogich.

8.         W następną niedzielę w Kościele w Polsce przeżywać będziemy także 13 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zadedykowany będzie on mieszkańcom Libanu. Po mszach zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany.

9.         Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 911 zł, ze Wszystkich Świętych wyniosła 1711 zł, a z Dnia Zadusznego - 180 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta remontowa.

10.   Zmarłych do wypominek rocznych można zgłaszać po mszach. (Proszę wypisaną kartkę z ofiarą włożyć w kopertę).

11.   Jest listopadowy numer Zwiastuna Różańcowego.

12.   Intencje mszalne na przyszły rok można zamawiać od środy po mszy świętej.

13.   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarowane do kościoła kwiaty.

14.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

15.   Przypominam, że w obiektach kultu religijnego (przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m) liczba uczestników liturgii nie może być większa niż 75% obłożenia budynku. Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych. Jest też nakaz zakrywania ust i nosa. Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną proszę o przestrzeganie tych zasad.

7 - 14 listopada 2021 r.

XXXII Niedziela Zwykła - 7 listopada 2021 r.

godz. 9.00           + Bogdana Pacholskiego (int. z ofiar od uczestników pogrzebu)

godz. 11.00        + Ewę (4 rocz. śm.) i Jana Breś oraz Annę Mazurek

Poniedziałek – 8 listopada 2021 r.

godz. 11.00        pogrzeb - śp. Marian Walasek

Wtorek - 9 listopada 2021 r. - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto

godz. 9.00          + Przemysław (6 rocz. śm.)

Środa – 10 listopada 2021 r. – św. Leona Wielkiego, pp i dra Kła, wsp

godz. 17.00        + Franciszek Marciniszyn (int. od Zakładu Pogrzebowego Michna)

Czwartek - 11 listopada 2021 r. Święto Niepodległości św. Marcina, bpa, wsp.

godz. 9.00           dziękczynna w intencji Ojczyzny w 103 rocznicę odzyskania niepodległości

Piątek - 12 listopada 2021 r. św. Jozafata, bpa i męcz., wsp.

godz. 17.00        za parafian

Sobota – 13 listopada 2021 r.- św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz

godz. 9.00           + Stefanię Nowak (int. od cioci Natalii z dziećmi ze Śląska)

XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 r.

godz. 9.00           + Zdzisław Słomczewski (1 rocz. śm.)

godz. 11.00        + Tadeusz Kadela z zmarli z rodziny