sobota, 11 czerwca 2022

Uroczystość Trójcy Świętej - Odpust Parafialny – 12 czerwca 2022 r.

Uroczystość Trójcy Świętej - Odpust Parafialny – 12 czerwca 2022 r.

1.         Dziś uroczystość Trójcy Świętej i nasz odpust parafialny. O 11.30 różaniec w intencji parafii, a o 12.00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kan. Dariusza Kunickiego, a po niej procesja wokół kościoła. Druhów z OSP proszę o przewodzenie procesji odpustowej.

2.         Dziś na sumie odpustowej o 12.00 dzieci z klasy IV obchodzą Rocznicę I Komunii świętej, a dzieci I-komunijne kończą Biały Tydzień.

3.         W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej, a nie tylko w procesji. Msze św. będą o:

·        8.30, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy

·        po procesji ok. godz. 10.00.

4.         W tym roku procesja w uroczystość Bożego Ciała wyruszy po mszy o 8.30 następującą trasą: kościół – kostnica – ul. ks. Kujawskiego – ul. Główna do figurki i z powrotem ul. Główna - ul. ks. Kujawskiego - kościół. Ołtarze będą:

·        przy kostnicy – proszę o przygotowanie członków Rady Parafialnej;

·        przy Urzędzie Gminy - proszę o przygotowanie parafian z ul Bankowej, Jasnej i Ogrodowej;

·        przy figurze - proszę o przygotowanie Róże Żywego Różańca;

·        przy Domu Nauczyciela – proszę o przygotowanie Stowarzyszenie Młodzi Duchem.

5.         Zapraszam dzieci I-komunijne i dzieci, które chcą sypać kwiatki podczas Boże Ciało i jego oktawy na krótką próbę w środę o 17.30.

6.         Procesje w oktawie Bożego Ciała – w piątek na zakończenie adoracji, w sobotę po Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godzinie 8.00.

7.         Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00, w czwartek o 8.30 i 10.00, a w sobotę o 9.00.

8.         Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy, za wyjątkiem piątku. W piątek od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy czerwcowym i procesją. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

9.         Dzieci klasy II i ich rodziców zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 10.00 i krótkie spotkanie po nim w sprawie I Komunii św. w roku 2023.

10.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 2046 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Bóg zapłać także dzieciom I komunijnym za dar dla dzieci z krajów misyjnych w kwocie 670 zł. Dziś kolekta remontowa.

11.    Serdecznie Bóg zapłać druhom: Tomaszowi Michnie, Dawidowi Sosnowskiemu, Michałowi Węglińskiemu i Markowi Skwark z OSP Książki za wycięcie suchego drzewa na cmentarzu. Bóg zapłać także wymienionym druhom i parafianom: Grzegorzowi Niczyporuk i Mirosławowi Inglot za uprzątnięciu wyciętego drzewa.

12.    Bóg zapłać panu Mikowskiemu i jego pracownikom za zainstalowane w kościele nowych głośników do naszych wirtualnych organów.

13.    Siostry Służebniczki NMP zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę 25.06.2022 na modlitwa o Kanonizację Bł. Edmunda Bojanowskiego w 150. rocznicę Jego śmierci. Wyjazd z Książek o godz. 5.15. Koszt 100 zł. Zapisy u Siostry Hiacynty – tel. 721947976.

14.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

12 – 19 czerwca 2022 r.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12 czerwca 2022 r. - ODPUST PARAFIALNY

godz. 8.00            + Ryszard Filipski (1 rocz. śm.)

godz. 10.00          + Stefanię i Władysława Robionek

godz. 12.00          1)     za parafian

2)     w intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej i ich najbliższych

PONIEDZIAŁEK –13 czerwca 2022 r. – św. Antoniego z Padwy, wsp.

godz. 9.00            pogrzeb śp. Zbigniew Sobczyk

godz. 18.00          dziękczynna za dar powołania kapłańskiego w 24 rocz. święceń

WTOREK – 14 czerwca 2022 r. – bł. Michała Kozala, bpa i męcz.,

godz. 9.00            za parafian

ŚRODA – 15 czerwca 2022 r.

godz. 18.00          + Krystynę Markuszewską (int. od uczestników pogrzebu)

CZWARTEK – 16 czerwca 2022 r. - NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

godz. 8.30 !         + Adam, Salomea i Alfons Wasielewscy, Józefę i Stanisława Karnas

po mszy - procesja eucharystyczna ulicami Książek

po procesji ok. godz. 10.00 za parafian

PIĄTEK – 17 czerwca 2022 r. - św. Alberta Chmielowskiego, zak., wsp.

godz. 18.00          + Zofię Zielińską (int. od uczestników pogrzebu)

SOBOTA – 18 czerwca 2022 r.

godz. 9.00            + Zofię Paluch (z okazji urodzin)

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca 2022 r.

godz. 8.00            + Janinę i Jana Badach

godz. 10.00          + Jana, Janka i Władysławę Biziorek