niedziela, 5 czerwca 2022

Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

1.         Dziś uroczystość Zesłania Ducha, natomiast w poniedziałek II święto Zesłania Ducha Świętego - święto NMP Matki Kościoła. Msza święta w poniedziałek o godz. 18.00.

2.         Dziś na Mszy św. o 8.00 pokropienie i ostatnia procesja wielkanocna. Od jutra w liturgii dalszy ciąg czasu zwykłego. W przyszłą niedzielę kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

3.         Dziś o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci Pierwszokomunijne na Biały Tydzień przychodzą na 18.00, za wyjątkiem: soboty - 9.00 i niedzieli - 12.00.

4.         Zapraszam dzieci, które chcą sypać kwiatki podczas procesji w odpust, Boże Ciało i jego oktawę oraz osoby które chcą w tym pomagać na spotkanie i próbę sypania kwiatków w czwartek na 17.30.

5.         Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy, za wyjątkiem piątku. W piątek od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy czerwcowym. Podczas adoracji okazja do spowiedzi. Okazja do spowiedzi jest także przed mszami w dni powszednie.

6.         Spowiedź przed odpustem z udziałem księży z dekanatu w sobotę od 9.30 (księża będą słuchać tak długo, aż wysłuchają wszystkich chętnych).

7.         W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej i nasz odpust parafialny. O 11.30 różaniec w intencji parafii, a o 12.00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kan. Dariusza Kunickiego. Druhów z OSP Książki proszę o przewodzenie procesji odpustowej.

8.         W przyszłą niedzielę na sumie odpustowej o 12.00 dzieci z klasy IV będą obchodzić rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź dla nich i ich najbliższych razem ze spowiedzią przed odpustem, czyli w sobotę od 9.30.

9.         Msze św. w tygodniu o 18.00, za wyjątkiem soboty. W sobotę msza o 9.00 i 17.00.

10.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 775 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę, a także za ofiary wpłacone na konto parafialne. Za tydzień kolekta będzie kolekta remontowa.

11.    Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie do naszego kościoła nowego krzyża. Bóg zapłać także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i jego otoczenia.

12.    W tym roku procesja w uroczystość Bożego Ciała będzie szła następującą trasą: kościół – kostnica – ul. ks. Kujawskiego – ul. Główna do figurki i z powrotem ul. Główna - ul. ks. Kujawskiego - kościół. Ołtarze będą:

·        przy kostnicy – proszę o przygotowanie członków Rady Parafialnej;

·        przy Urzędzie Gminy - proszę o przygotowanie parafian z ul Bankowej, Jasnej i Ogrodowej;

·        przy figurze - proszę o przygotowanie Róże Żywego Różańca;

·        przy Domu Nauczyciela  – proszę o przygotowanie Stowarzyszenie Młodzi Duchem.

13.    Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela.

5 - 12 czerwca 2022 r.

NIEDZIELA - Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

godz. 8.00            dziękczynna w 1 rocz. ślubu Magdaleny i Grzegorza

godz. 10.00          + Zofia Paluch (int. od uczestników pogrzebu)

godz. 12.00          I Komunia święta – w intencji dzieci i ich rodzin

PONIEDZIAŁEK – 6 czerwca 2022 r. N.M.P. Matki Kościoła – święto

WTOREK – 7 czerwca 2022 r.

godz. 18.00          + Teresę Sumińską (int. od rodziny z Kalisza)

ŚRODA – 8 czerwca 2022 r.św. Jadwigi Królowej, wsp.

godz. 18.00          + Antoninę, Franciszka. Leona i Benedykta Słomów

CZWARTEK – 9 czerwca 2022 r. - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto

godz. 18.00          + Wiktorię i Edmunda Lewandowskich

PIĄTEK – 10 czerwca 2022 r.

godz. 16.00 – ślub Doroty i Mateusza (bez mszy)

godz. 18.00          + Salomeę Konieczek (int. od uczestników Klub Seniora Blizienko)

SOBOTA – 11 czerwca 2022 r. - św. Barnaby Apostoła, wsp.

godz. 9.00            + Irenę Fortuńską (int. od uczestników pogrzebu)

od godz. 9.30       spowiedź przed odpustem

godz. 17.00          dziękczynna w 25 rocz. ślubu Renaty i Tomasz z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12 czerwca 2022 r. - ODPUST PARAFIALNY

godz. 8.00            + Ryszard Filipski (1 rocz. śm.)

godz. 10.00          + Stefanię i Władysława Robionek

godz. 12.00          1)     za parafian

2)     w intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej i ich najbliższych