sobota, 23 września 2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2023 r.

1.         Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako 109. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.

2.         Dziś na Mszę o 10.00 i spotkanie po niej zapraszam młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

3.         W ramach inicjatywy modlitewnej „Koronka na ulicach miast świata” w czwartek 28 września o godz. 15.00 zapraszam na plac przed kościołem, gdzie zmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym roku towarzyszą nam intencje:

·            Za Kościół Boży, aby niestrudzenie bronił depozyt wiary.

·            Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.

·            O pokój na Ukrainie i na całym świecie.

·            Za więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie.

·            O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.

·            Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

4.          W związku z malowaniem kościoła msze święte w tygodniu od poniedziałku do czwartku włącznie będą odprawiane w salce przy plebanii (dojście do salki przez bramę). W piątek, sobotę i niedzielę msza będzie w kościele.

5.         Msze święte w tym tygodniu o godz. 18.00, za wyjątkiem wtorku i soboty. We wtorek msza o godz. 9.00, a w sobotę o msza o godz. 17.00.

6.         Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w piątek od godz. 17.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

7.         Chorych z Komunią świętą będę odwiedzał w sobotę od ok 10.00.

8.         Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła 1462 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Bóg zapłać także za ofiary złożone na remont w kopertach i wpłacone na konto parafialne.

9.         Zachęcam do nabywania i czytania tygodnika katolickiego Niedziela. Jest też do nabycia „Magazyn Niedziela" - kwartalnik poświęcony w dużej mierze historii Kościoła w cenie 15 zł.

10.   Ogłoszony wcześniej porządek sprzątania kościoła przez parafian ze względu na malowanie kościoła jest nieaktualny. Wrócimy do sprzątania kościoła przez parafian z poszczególnych ulic po malowaniu.

24 września - 1 października 2023 r.

godz. 8.00           + Janinę, Józefa Sieradzkich oraz zmarłych z rodziny

godz. 10.00        + Janinę Petla oraz Bernarda Osińskiego

PONIEDZIAŁEK - 25 września 2023

godz. 18.00        + Elżbietę Antowską (int. od Zaporowiczów z Golubia-Dobrzynia)

WTOREK – 26 września 2023 r.

godz. 9.00           za parafian

ŚRODA – 27 września 2023 r. - św. Wincentego a Paulo, prob., wsp

godz. 18.00        + Cecylię Markuszewską (int. od Zakładu Pogrzebowego Michna)

CZWARTEK – 28 września 2023 r. - św. Wacława, mecz., wsp

godz. 18.00        + Witolda Ruta (int. od Zakładu Pogrzebowego Michna)

PIĄTEK – 29 września 2023 r. Śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto

godz. 17.30        adoracja i okazji do spowiedzi

godz. 18.00        + Kazimierę Klimowską (19 rocz. śm.)

SOBOTA – 30 września 2023 r. - św. Hieronima, prb. i dra Kła, wsp

godz. 16.00        ślub Moniki i Damiana

godz. 17.00        + Jana Misiurę (int. z ofiar do uczestników pogrzebu)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 październik 2023 r.

godz.   8.00         + Teresę Łukasik (intencja z okazji imienin)

godz. 10.00        + Wandę i Kazimierza Michalskich