sobota, 30 września 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 października 2023 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 października 2023 r.

1.         Bóg zapłać wszystkim, którzy modlili się w czwartek przed kościołem w ramach inicjatywy modlitewnej „Koronka na ulicach miast świata”.

2.         W związku z malowaniem kościoła msze święte i różaniec od poniedziałku do czwartku włącznie będą odprawiane w salce przy plebanii (dojście do salki przez bramę). W piątek, sobotę i niedzielę liturgia będzie sprawowana w kościele.

3.         Dziś rozpoczął się październik – miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się odmawiając różaniec. Zachęcam do codziennego odmawiania tej modlitwy. Różaniec w dni powszednie o 17.00, za wyjątkiem poniedziałku i soboty. W poniedziałek i sobotę różaniec o 9.30. Zachęcam dzieci do uczestnictwa w różańcu. Dzieci zapraszam na różaniec szczególnie w piątek i sobotę.

4.         Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę wraz z różańcem.

5.         Msze święte w tym tygodniu o 17.30, za wyjątkiem poniedziałku i soboty. W poniedziałek i sobotę msza o 9.00.

6.         W piątek – I piątek miesiąca. Od 16.30 okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia, a zakończymy nabożeństwem różańcowym, które rozpocznie się o 17.00.

7.         W sobotę w liturgii obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu na msze o 9.00 i różaniec po niej oraz spotkanie w plebanii zapraszam osoby należące do Żywego Różańca.

8.         Żywy Różaniec proszę w październiku o modlitwę w intencjach misji i misjonarzy. Jest nowy numer Zwiastuna Różańcowego.

9.         W następną niedzielę po Mszy św. o 10.00 będzie poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej oraz krótkie spotkanie.

10.   Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 900,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta remontowa.

11.   Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i za ofiarowane kwiaty.

12.   Siostry Służebniczki Maryi z Wąbrzeźna serdecznie zapraszają na pielgrzymkę połączoną ze zwiedzaniem, która odbędzie się w dniach 21 – 22 października 2023 r. Więcej informacji oraz kontakt do s. Hiacynty na plakacie w gablocie.

1 - 8 października 2023 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 październik 2023 r.

godz.   8.00          + Teresę Łukasik (intencja z okazji imienin)

godz. 10.00          + Wandę i Kazimierza Michalskich

PONIEDZIAŁEK – 2 październik 2023 r św. Aniołów Stróżów, wsp.

godz. 9.00            dziękczynna za opiekę Anioła Stróża

godz. 9.30           różaniec

WTOREK – 3 październik 2023 r

godz. 17.00         różaniec

ŚRODA – 4 październik 2023 r – św. Franciszka z Asyżu, zak. wsp.

godz. 17.00         różaniec

godz. 17.30          + Jan Makowski (int. od Zakładu Pogrzebowego Michna)

CZWARTEK – 5 październik 2023 r. - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu, święto

godz. 17.00         różaniec

godz. 17.30          + Henryk Ożóg (int od Renaty i Kazimierza Maziarzów z rodziną

PIĄTEK – 6 październik 2023 r. – św. Faustyny Kowalskiej, wsp.

godz. 16.30         adoracja i okazja do spowiedzi

godz. 17.00         różaniec

godz. 17.30         dziękczynna z okazji 6 urodzin Stanisława z prośbą o Boże błogosławieństwo i  potrzebne łaski

SOBOTA – 7 października 2023 r. - Najśw. Maryi Panny Różańcowej, wsp.

godz. 9.00           o błogosławieństwo Boże dla Róży św. Maksymiliana Kolbego

godz. 9.30           różaniec

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 październik 2023 r.

godz. 8.00            + Kazimierz Kesler (4 rocz. śm.)

godz. 10.00          + Wacław i Bogusław Wiśniewski (z okazji rocz. śm.) oraz zmarli z rodziny